Yazı
1 Yorum

Ekim Bir Yaşında

Ekim doğalı bir sene oldu. Bir yandan zaman çok çabuk geçti, bir yandan da şimdi onsuz hayatımız nasıldı hatırlamakta güçlük çekiyorum, sanki hep bizimleydi gibi. 

Henüz kendi başına adım atamıyor, ama kolayca her yerden tutunup yürüyor. Çok fazla konuşuyor, ama bizim için anlamlı kelimeler söylemiyor. Sanıyorum ikisi de çok yakında olacak. Artık altı tane dişi var, o yüzden yemekleri daha güzel yemeye başladı. Fakat bir yandan da önüne gelen her şeyi ısırmaya çalışıyor. Ona her seferinde sakince ısırmanın kötü bir şey olduğunu, onun yerine öpmesi veya sevmesi gerektiğini anlatıyoruz.

DoÄŸum gününde yakın arkadaÅŸlarımızla kendi aramızda küçük bir kutlama yaptık. Bizim küçüklük zamanlarımızdaki doÄŸum günlerinde hatırladığım en güzel ÅŸeylerden biri evde annelerin kendi yaptıkları pastalar olduÄŸu için biz de Ekim’in pastasını kendimiz yapmak istedik. Ekim’in yumurta alerjisi olduÄŸu için ve ona ÅŸeker vermediÄŸimiz için yumurtasız ve ÅŸekersiz pasta tarifi bulmakta epey zorlandık. Kek kısmı muzlu ve vegan, krema kısmı elma püresiyle tatlandırılmış krem peynir olarak bir tarif bulup onu yaptık, daha doÄŸrusu Barış yaptı :) Kenarlarını da yaban mersini ile süsledik. (pasta için buradan ilham aldık)

ekim-bir-yasinda-2

ekim-bir-yasinda-1
(arkadaşı Abbie Ekim’e hediyesini verirken)

ekim-bir-yasinda-1

Ekim doğduğundan beri her ay onun gelişimi ve bizim deneyimlerimizle ilgili detayları paylaştım. Artık 1 yaşını geride bıraktığımız için bu aylık yazılara son veriyorum. İlginç deneyimler yaşadıkça onları ayrı yazılarda paylaşacağım.

1 Yorum

  1. Dogum gunun kutlu olsun Ekim’cigim. Seni seviyoruz ❤️ Cok guzel saglikli mutlu uzun seneler gör sevdiklerinle birlikte…

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.