Yazı
2 yorum

Almanya Yolculuğumuz – Rothenburg ob der Tauber

Dresden sonrası bir gece Würzburg’da kaldık ve böylece Bavyera bölgesine, ve görmek için sabırsızlandığımız, sonraki 2 gün boyunca detaylı gezeceğimiz Romantische Straße (Romantik Yol)’un ilk noktasına ulaşmış olduk. Würzburg küçük ve sevimli bir şehirdi. Sonraki durak noktalarımıza geç kalmamak için burada yarım gün geçirip yola çıktık. 

Otoyol yerine Romantische Straße tabelalarını takip ederek, dar ama manzarası harika olan yolda yaklaşık bir saat ilerledikten sonra Rothenburg’a vardık. Tam adıyla Rothenburg ob der Tauber’in, (‘Tauber nehrinin üst kısmındaki kırmızı kale’ anlamına geliyor) kale duvarlarıyla çevrili alanda kalan sokakları ve binaları ortaçağ hissi veriyor. Bu sokaklara adım attığınız an zaman durmuş gibi geliyor. Arabayı uygun bir yere park ettikten sonra bu sokaklarda rast gele yürümeye başladık. geldiğimiz her köşede önümüzde uzanan yollar ve binalar o kadar güzel görünüyordu ki, her yeri yürüyüp tüm şehri görmeliyiz diye düşündük. Yarım saat gezip yola devam ederiz diye tahmin ettiğimiz şehirde neredeyse iki saat harcadık ve aklımızı burada bırakıp Romantik yola geri döndük.

Almanya gezimizi tamamladıktan sonra da, şimdi geri dönüp baktığımda Rothenburg gerçekten de gördüğüm en güzel Alman şehriydi.

rothenburg-5

rothenburg-1

rothenburg-2

rothenburg-3

rothenburg-4

2 Yorum

  1. Buraya bayıldım gerçekten. Almanya’da sadece Dresden’i görebilme şansım olmuştu ama diğer şehirlerini de merak ediyorum, özellikle Rothenburg aklıma kazındı, sizin gezi turlarınız ve gittiğiniz tavs,ye ettiğiniz yerleri not alıyorum, kendi rotamı çizmem için bana destek oluyorsunuz, Avrupa’da pek çok yeri sizin gibi ben de gezmişim onu gördüm, gittiğim yerleri tekrar hatırladım fotoğraflarınıza bakınca ama yen rotalarda çizdim. Özellikle İsveç ve Norveç en çok merak ettiğim iki yer :) Bu arada Ekimle olan yazılarınızın bitmesine üzüldüm, sanırım alışmıştım Ekim’in yüzünü görmeye :))

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.