Yazı
3 yorum

Amsterdam’a Gidiyoruz!

Bugün haftasonu için beÅŸ arkadaÅŸ Amsterdam’a gidiyoruz :)

GeçtiÄŸimiz ay Gökhan’da toplanmış film izlerken ‘hadi Amsterdam’a gidelim’ diyip, ÅŸakayla karışık KLM’nin web sayfasına bakmaya baÅŸlamıştık. Åžaka git gide ciddiyete dönüşmeye, bu fikir hepimize o gün ürettiÄŸimiz en güzel fikirmiÅŸ gibi görünmeye baÅŸladı. Gökhan ‘alıyorum biletleri’ dedi ve kimlik bilgilerimizi doldurmaya baÅŸladı. O sırada kimse onu durdurmayınca bir anda biletleri almış olduk :) O günden beri de bu çılgın haftasonu için sabırsızlanıyorduk. Hepimizin geçmiÅŸinde; bineceÄŸi uçağın saatini kaçırma (Barış), vizesinin tarihini geçirip ülkeye girmeye çalışma (ben), Ä°sveç pasaportuyla bile pasaport sorgu odasında sorguya alınma (Hande), bindiÄŸi tren, uçak gibi araçların %90’ının teknik arızası sonucu seyahat edememe (Serkan) ve gittiÄŸi her yerde başına olup olmadık her iÅŸi getirme (Gökhan) gibi saçma olaylar olduÄŸu için ya gidemeyeceÄŸiz, ya da geri dönemeyeceÄŸiz gibi düşünceler var aklımızda..

Ãœniversitedeyken staj için iki yazımı Hollanda’da geçirmiÅŸtim. Eındhoven ve Weert’te yaÅŸamıştım, ama Amsterdam’a da haftasonları sık sık gidip geliyordum. O yüzden ÅŸehir hakkında biraz bilgim var, neredeyse tüm müzelerini de gezmiÅŸtim. Fakat bu seferki amacımız turistik gezi dışında biraz daha ÅŸehrin kendisini yaÅŸamak. Güzel sokaklar, barlar, canlı müzik yapılan yerler, sokak yemekleri, kafeler bulmak gibi hedeflerimiz var.

Amsterdam’a hiç gittiniz mi? ‘Mutlaka gitmelisin’ dediÄŸiniz yerler, tavsiyeleriniz var mı?

Güncelleme: Sabah saat 10’daki uçağımızda bir arıza çıktı, uçağın içinde 2 saat bekledik. Sonra sorunun giderilemediÄŸini, uçuÅŸun iptal edildiÄŸini söylediler. Mecburen uçaktan indik. Bilet iÅŸlerini yeniden organize ettik. Åžu an yeniden Göteborg, Landvetter havaalanında bekliyoruz :) Åžimdilik, henüz Amsterdam’a gidemeden macera baÅŸladı, umuyorum oraya varıp güzel bir haftasonu geçirebiliriz..

3 Yorum

  1. V&D restaurant bölümünde istediğin karışımları yaptırıp kanala bakan masada yemek yemeği seviyorum

    Cevap

  2. o günün suçlusu Serkan gibi görünüyor listeye bir teknik arıza daha eklemiştir böylelikle :D

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.