Yazı
3 yorum

Amsterdam’a Gidiyoruz!

Bugün haftasonu için beş arkadaş Amsterdam’a gidiyoruz :)

Geçtiğimiz ay Gökhan’da toplanmış film izlerken ‘hadi Amsterdam’a gidelim’ diyip, şakayla karışık KLM’nin web sayfasına bakmaya başlamıştık. Şaka git gide ciddiyete dönüşmeye, bu fikir hepimize o gün ürettiğimiz en güzel fikirmiş gibi görünmeye başladı. Gökhan ‘alıyorum biletleri’ dedi ve kimlik bilgilerimizi doldurmaya başladı. O sırada kimse onu durdurmayınca bir anda biletleri almış olduk :) O günden beri de bu çılgın haftasonu için sabırsızlanıyorduk. Hepimizin geçmişinde; bineceği uçağın saatini kaçırma (Barış), vizesinin tarihini geçirip ülkeye girmeye çalışma (ben), İsveç pasaportuyla bile pasaport sorgu odasında sorguya alınma (Hande), bindiği tren, uçak gibi araçların %90’ının teknik arızası sonucu seyahat edememe (Serkan) ve gittiği her yerde başına olup olmadık her işi getirme (Gökhan) gibi saçma olaylar olduğu için ya gidemeyeceğiz, ya da geri dönemeyeceğiz gibi düşünceler var aklımızda..

Üniversitedeyken staj için iki yazımı Hollanda’da geçirmiştim. Eındhoven ve Weert’te yaşamıştım, ama Amsterdam’a da haftasonları sık sık gidip geliyordum. O yüzden şehir hakkında biraz bilgim var, neredeyse tüm müzelerini de gezmiştim. Fakat bu seferki amacımız turistik gezi dışında biraz daha şehrin kendisini yaşamak. Güzel sokaklar, barlar, canlı müzik yapılan yerler, sokak yemekleri, kafeler bulmak gibi hedeflerimiz var.

Amsterdam’a hiç gittiniz mi? ‘Mutlaka gitmelisin’ dediğiniz yerler, tavsiyeleriniz var mı?

Güncelleme: Sabah saat 10’daki uçağımızda bir arıza çıktı, uçağın içinde 2 saat bekledik. Sonra sorunun giderilemediğini, uçuşun iptal edildiğini söylediler. Mecburen uçaktan indik. Bilet işlerini yeniden organize ettik. Şu an yeniden Göteborg, Landvetter havaalanında bekliyoruz :) Şimdilik, henüz Amsterdam’a gidemeden macera başladı, umuyorum oraya varıp güzel bir haftasonu geçirebiliriz..

3 Yorum

  1. V&D restaurant bölümünde istediğin karışımları yaptırıp kanala bakan masada yemek yemeği seviyorum

    Cevap

  2. o günün suçlusu Serkan gibi görünüyor listeye bir teknik arıza daha eklemiştir böylelikle :D

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.