Yazı
4 yorum

Londra’ya Gidiyoruz!

Bu yaz nihayet Ä°ngiltere vizesine baÅŸvurduk ve iki senelik vizelerimizi geçen hafta aldık. Göteborg’dan hergün Londra’ya Ryanair uçuÅŸları olması ve Barış’ın sebepsiz Ä°ngiliz hayranlığı nedeniyle çoktan gitmiÅŸ olabilirdik Londra’ya, fakat vize baÅŸvurusu nedeniyle Stockholm’e gitmemiz gerektiÄŸi için bu geziyi sürekli ertelemiÅŸtik.

Londra’ya ilk gittiÄŸimde 8 yaşındaydım. O zamanlar teyzem Endinburg Ãœniversitesi’nde doktora yapıyordu. Henüz 3 yaşında olan Elvin’i anneannem ve dedeme bırakıp annem ve babamla teyzemi ziyaret etmek için Ä°ngiltere’ye gitmiÅŸtik. Edinburgh, Glasgow ve Londra’yı gezdiÄŸimizi hatırlıyorum. O gezilerden aklımda kalan parça parça ÅŸeyler var; Edinburgh hayatımda gördüğüm en yeÅŸil yerdi, tren hayatımda gördüğüm en rahat ulaşım aracıydı, Londra’daki Harrods hayatımda gördüğüm, aklıma hayalime sığmayan en büyük maÄŸazaydı, kahvaltıda bacon yemek hayatımda gördüğüm en saçma ÅŸeydi…

Heyecanla hayalini kurduÄŸumuz Londra için artık hazırız! Biletimizi aldık, otel rezervasyonu yaptık, Londra kitabımıza çalıştık ve orada geçireceÄŸimiz 4-5 gün için planlar yapmaya baÅŸladık. Ben “Barış ya Londra’yı gözünde büyüttüğü kadar beÄŸenmezse” diye biraz tedirginim, Barış da “Londra’yı ya gözümde büyüttüğüm kadar beÄŸenirsem, aklım orada kalırsa” diye biraz tedirgin :)

Åžu an havaalanından yayınlıyorum bu yazıyı, uçaÄŸa binmek üzereyiz. Orada geçireceÄŸimiz bir kaç günde bol bol fotoÄŸraf çekeceÄŸim, notlar alacağım ve her günümüz için bir yazı hazırlayacağım. Bu arada da Instagram hesabımda fotoÄŸraf paylaÅŸacağım. Twitter’da (@gizemakkan) ve Instagram’da (gizemakkan) beni takip edebilirsiniz.

Londra’ya hiç gittiniz mi daha önce? Gezilecek, görülecek, yapılacak ÅŸeyler, yerel barlar, restoranlar, maÄŸazalar hakkında tavsiyeleriniz var mı?

4 Yorum

 1. Ne güzel geziyorsunuz vallahi:)
  Ben de Ä°ngiltere’nin vize prosedürü yüzünden hiç gitmeyi düşünmüyorum ama belli de olmaz bir gün yolumuz düşer belki oralara.
  Åžimdiden iyi gezmeler Gizem.

  Cevap

  • Tesekkurler Seyhan :) dedigin gibi vizeyle ugrasmasi en zor kismi, onu halledince gerisi geliyor. Ben bakayim nasilmis buralar, guzelse sen de ilerisi icin planlarsin belki :) sevgiler..

   Cevap

 2. Åžuan yerinizde olmak için neler vermezdim. Londra beni büyüleyen bir ÅŸehirdir. Size tavsiyem bütün müzeleri gezin Londra’da. Kesinlikle bir müzikale gidin. Portobello Road Market’ten alışveriÅŸ yapın. Camden Town’a uÄŸramadan ve orda sokak yemeklerini yemeden dönmeyin.(özellikle Fas yemeÄŸi) Thames’in kenarındaki publardan birinde bira için ya da Canary Wharf’da. Harrods’a birkez daha gidin. Bol bol alışveriÅŸ yapın Oxford Circus’da. EÄŸer gitme ÅŸansınız varsa kesinlikle Galler’e de geçin. Özellikle Cardiff’e gidin ve gece dışarı çıkın. :) Aklıma gelen ÅŸeyler bunlar. Umarım çok güzel vakit geçirirsiniz. Ä°yi eÄŸlenceler

  Cevap

  • Merhaba Gizem, tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim. Soylediklerinin bir kismini yaptik/planladik diglerlerini de yapmaya calisacagiz. Bu sefer Galler’e gecemeyecegiz ama buraya kisa zamanda yeniden gelecegiz gibi gorunuyor. Yapamadigimiz seyleri de o zamana birakiyoruz :)
   Sevgiler..

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.