Yazı
2 yorum

Dublin

Ağustos ayı sonunda Barış’ın kızkardeşi Zeynep ve eşi Bekir’i ziyaret etmek için Dublin’e gittik. Ekim’i bir kaç aydır görmedikleri için onu çok özlemişlerdi, biz de Dublin’i bir kez daha, bu defa Ekim’le gezeceğimiz için heyecanlıydık. Barış’ın annesi de bu buluşmaya katılmak için Adana’dan gelince onlar Ekim’le ilgilenirken biz de baş başa dışarı çıkıp eski günleri hatırlama fırsatı bulduk.

Bu gidişimizde Zeynepler’in arabası olduğu ve biz geçen gidişimizde şehir merkezini gördüğümüz için merkez dışındaki yerlere gittik. Buralardan biri Malahide Kalesi’ydi. Burada 12. yüzyıldan kalan bir kale ve bu kaleyi çevreleyen çok büyük bir park bulunuyor. Oradan aldığımız yiyeceklerle yağmursuz bir günün tadını parkta çıkarıp sonra biraz da bu bölgeyi gezdik.

dublin-2

dublin-3

dublin-4

dublin-5

dublin-6

dublin-7

dublin-9

Bir başka gün deniz kenarı kasabası olan Bray’e gittik. Deniz kenarı olduğu için turistik olarak da çok popüler olan bu bölgede bir çok otel, restoran ve kafe bulunuyor. Bizim gibi Dublin’den günübirlik deniz kenarına gitmek isteyenler için Bray ideal bir yer.

Burada bir de Ekim’in bir ay sonraki doğum günü için Zeynepler’le bir aradayken temsili bir kutlama yaptık. Ekim bütün gün çimlerde oynarken çok mutluydu.

dublin-12

dublin-13

dublin-14

dublin-15

dublin-16

dublin-17

dublin-18

dublin-19

dublin-20

dublin-21

dublin-22

dublin-23

Dublin’de geçirdiğimiz bir haftada şehrin sevdiğimiz bölgelerini de yeniden gezdik, görmek için can attığım Once müzikalini izledik, Bekir’in doğum gününü bir İrlanda barında kafaları çekip kutladık, Barış’la baş başa sinemaya gittik, Ekim’i her fırsatta, günde bir kaç defa Zeynepler’in evinin yanındaki Phoenix Park’a götürdük, kısacası unutulmayacak ve kolay bulunmayacak harika bir tatil yaptık.

dublin-10

dublin-11

dublin-25
(Trinity College)

dublin-26
(Trinity College)

dublin-27
(Trinity College)

dublin-28

2 Yorum

  1. Benim yaşımdakilerin asla gidemeyeceği yerleri masalsi bir üslupla anlatıyorsunuz. keyifle okuyorum.

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.