Yazı
2 yorum

Aspen Gölü – Scooter’la İkinci Gezimiz

Scooter’ımızla ilk gezimizden sonra, o hızla ertesi güne daha büyük planlar yaptık. Yine haritayı açıp gidilebilecek mesafede bir göl seçtik. Bu seferki gölümüz Aspen’e de daha önce hiç gitmemiştik. Sırt çantamıza piknik örtümüzü, yiyeceklerimizi, güneş kremimizi koyup, kaskları takıp yola çıktık.

Aspen evden yaklaşık 20 km uzaktaydı. Bu gün ilk uzun yolumuza çıkmış olduk :) Gittiğimiz yol çok güzeldi. Scooter’la otoyoldan gitmemiz yasak olduğu için küçük yolları takip ettik. Bu yollar otoyoldan çok daha eğlenceliydi. Yolun büyük kısmı çok az virajlı, bir yanda orman diğer yanda göl manzaralıydı. Bu gezinin en eğlendiğim kısımlarından biriydi bu yoldan geçmek. Yolda giderken durup fotoğraf çekmediğimize üzüldüm, fakat Google Maps’te bu yolu buldum. Burada da paylaşmak istiyorum.

Gölün en güzel plajının doğu tarafında olduğunu öğrendik, o yüzden de bu yoldan bir süre devam edip oraya ulaştık. Ahmet ve Gökhan arabayla geldiler. Jordanka’yla Nikola da bisikletle gelmeye karar verdiler. Gölün bu kısmı onların evinden de 20 km olduğu için geldiklerinde baya yorulmuşlardı, ama yolun güzelliği onların da sıkılmadan gelmelerini sağlamıştı.

Göle vardığımızda kıyı çok kalabalıktı. Güneşi ve tatili fırsat bilen herkes bizim gibi piknik örtülerini alıp gelmişti. Göl tahmin ettiğimizden daha sığdı. Aslında yüzme hayaliyle hepimiz bikini ve mayolarımızı giyip gemiştik ama suyun içinde yürümekle ve güneşlenmekle yetindik.

Jordanka’ların getirdiği küçük raketler ve plastik bir topla uzun süre oynadık :) Barış hepimizi yendi. Daha sonra da çevreyi tanımak için yürüyüşe çıktık. Aspen, Lerum denilen ilçeye bağlı. Burayı daha önce hiç gezmemiştim. Genelde bahçeli büyük evlerin olduğu, yazlık havasında bir yer. Ya da hava sıcak olduğu için bize öyle geldi, bir de kışın görmek lazım :)

Plajın hemen karşısında içecek ve dondurma satan küçük bir büfe vardı. Çocukların plajdan yalınayak koşarak bu büfeye gelip dondurma aldıklarını görünce kendimi gerçekten de bir sahil kasabasında gibi hissettim.

Gölün yanındaki küçük köprüden geçip kıyıdan yürümeye devam edince çok güzel bir park gördük. Bu parkın devamında da göle girenler vardı, ama burası ilk plaj gibi kum değildi.

Barbekü yapıp yediğimiz yemekler ve temiz havada koşturup oyun oynadıktan sonra bir süre yere uzanıp güneşlendik. Hepimizden geç gelen Jordanka ve Nikola eve ulaşmak için önlerinde daha 20 km olduğunu hatırlayınca, hepimizden önce yola çıktılar :) Biz biraz daha buz gibi suya ayaklarımızı sokup, ördeklere kalan ekmekleri attık :)

Bu beş günlük resmi tatilimi tam yaz havasında geçirdiğim için inanılmaz mutluydum. Hem scooter’ımızı denemiş, hem yeni yerler görmüş, hem de güneşlenmiş olduk. Ertesi gün için de harika planlar yapıp, akşam saat 7 gibi eve döndük.

2 Yorum

 1. Merhabalar. Scooter la ilgili arama yaparken sizin yazılarınıza denk geldim. Size sormak istediğim ne gibi dezaavantajları var? Ben üniversite öğrencisiyim okula gidip gelmek için almayı planlıyorum ve arada sizin gibi kaçamak yapmak için :)

  Cevap

  • Merhaba,
   Hangi sehirde yasadiginiza ve kullanacaginiz mesafeye gore kullanisli olup olmadigi cok degisir. Guvenli bir surus yolu ve gerekli ekipmanlariniz varsa ulasimin en eglenceli yollarindan biri. Mesafenize kisaysa bisiklet daha eglenceli olabilir. Kolayliklar dilerim, sevgiler.

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.