Yazı
5 yorum

Kar

Nihayet buraya da doğru düzgün kar yağdı. İki senedir kış çok yumuşak geçiyor. Göteborg karlı ve soğuk değilse bu demek oluyor ki yağmurlu ve rüzgarlı. Aydınlık saatler kışın iyice kısalmışken bu saatleri bulutlu ve yağmurlu geçirmek çok sıkıcı oluyor. Soğukla bir sorunum yok, bu şehirde beni bunaltan karanlık ve yağmur. Önceki hafta hava çok soğudu, fakat harika bir güneş vardı. Gün içinde hissedilen sıcaklık -15C dereceleri buldu, fakat ben buna aldırmadan biraz güneş görelim diye Ekim’i sıkıca giydirip, bebek arabasına koyup her gün en az 1 saatlik yürüyüşler yaptım.  Soğuk yüzüme güneşle beraber vurdukça yeniden hayat doldum. Haftasonuna doğru da sonunda kar geldi ve ortalık biraz aydınlandı.

Cumartesi günü çok kar yağıyordu, bebek arabasıyla yürümek çok rahat olmaz diye düşündük ve Ekim’i bu sefer araba koltuğuna oturtup arabayla gezmeye çıktık. Şehrin biraz dışındaki göl kenarlarındaki küçük yollarda, daha kar temizleme araçları bu yolları açmamışken uzun süre dolaştık. Bazen kısa molalar verip fotoğraflar çektik. Ekim yolun çoğunu uyuyarak geçirdi. Zaten sanıyorum kar yağdığını anlayacak ve bunun tadını çıkaracak yaşta değil henüz :)

Baharda ve yaz aylarında treking yaptığımız orman yollarını ve göl kenarlarını kar altında görmek bana ayrı bir keyif veriyor. Bu temiz ülkede bile kar her yeri kapladığında sanki her şey temizlenmiş, bütün çirkinlikler örtülmüş gibi geliyor.

kar 2016 - 3

kar 2016 - 2

kar 2016 - 8

kar 2016 - 9

kar 2016 - 7

kar 2016 - 1 (1)

kar 2016 - 1

kar 2016 - 5

kar 2016 - 10

kar 2016 - 11

kar 2016 - 12

5 Yorum

 1. Benim yasadigim yer Kuşadası.Kar manzaralarını resimlerden görüyoruz.Buralarda olsanız fotoğraf çekmek için Size deniz,orman,gökyüzü çok güzel pozlar veriyor.

  Cevap

  • Cok ozluyorum denizi, benim yerime de tadini cikarin. Sevgiler

   Cevap

 2. Biz de bu sene kar yağdığında Belgrad Ormanına gittik ve ilk kez İstanbul’da karın tadını çıkardık. Fotoğraflar bana o günü anımsattı :) Sevgiler..

  Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.