Yazı
5 yorum

Kar

Nihayet buraya da doÄŸru düzgün kar yaÄŸdı. Ä°ki senedir kış çok yumuÅŸak geçiyor. Göteborg karlı ve soÄŸuk deÄŸilse bu demek oluyor ki yaÄŸmurlu ve rüzgarlı. Aydınlık saatler kışın iyice kısalmışken bu saatleri bulutlu ve yaÄŸmurlu geçirmek çok sıkıcı oluyor. SoÄŸukla bir sorunum yok, bu ÅŸehirde beni bunaltan karanlık ve yaÄŸmur. Önceki hafta hava çok soÄŸudu, fakat harika bir güneÅŸ vardı. Gün içinde hissedilen sıcaklık -15C dereceleri buldu, fakat ben buna aldırmadan biraz güneÅŸ görelim diye Ekim’i sıkıca giydirip, bebek arabasına koyup her gün en az 1 saatlik yürüyüşler yaptım.  SoÄŸuk yüzüme güneÅŸle beraber vurdukça yeniden hayat doldum. Haftasonuna doÄŸru da sonunda kar geldi ve ortalık biraz aydınlandı.

Cumartesi günü çok kar yağıyordu, bebek arabasıyla yürümek çok rahat olmaz diye düşündük ve Ekim’i bu sefer araba koltuÄŸuna oturtup arabayla gezmeye çıktık. Åžehrin biraz dışındaki göl kenarlarındaki küçük yollarda, daha kar temizleme araçları bu yolları açmamışken uzun süre dolaÅŸtık. Bazen kısa molalar verip fotoÄŸraflar çektik. Ekim yolun çoÄŸunu uyuyarak geçirdi. Zaten sanıyorum kar yaÄŸdığını anlayacak ve bunun tadını çıkaracak yaÅŸta deÄŸil henüz :)

Baharda ve yaz aylarında treking yaptığımız orman yollarını ve göl kenarlarını kar altında görmek bana ayrı bir keyif veriyor. Bu temiz ülkede bile kar her yeri kapladığında sanki her şey temizlenmiş, bütün çirkinlikler örtülmüş gibi geliyor.

kar 2016 - 3

kar 2016 - 2

kar 2016 - 8

kar 2016 - 9

kar 2016 - 7

kar 2016 - 1 (1)

kar 2016 - 1

kar 2016 - 5

kar 2016 - 10

kar 2016 - 11

kar 2016 - 12

5 Yorum

 1. Benim yasadigim yer Kuşadası.Kar manzaralarını resimlerden görüyoruz.Buralarda olsanız fotoğraf çekmek için Size deniz,orman,gökyüzü çok güzel pozlar veriyor.

  Cevap

  • Cok ozluyorum denizi, benim yerime de tadini cikarin. Sevgiler

   Cevap

 2. Biz de bu sene kar yaÄŸdığında Belgrad Ormanına gittik ve ilk kez Ä°stanbul’da karın tadını çıkardık. FotoÄŸraflar bana o günü anımsattı :) Sevgiler..

  Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.