Yazı
3 yorum

Tokyo Tower

Tokyo’nun en hatrı sayılır simgelerinden biri olan bu kule hem haberleşme hem de gözlem amacıyla kullanılıyor. İki yıl önce bu kuleyi ilk gördüğüm zaman ‘Eiffel kulesinin aynısını neden buraya dikmişler?’ diye sorduğumu hatırlıyorum, fakat Tokyo zıtlıkların ve uyumsuzlukların uyumunu taşıyan bir şehir olduğu için şehri sindirdikçe bu soruların çok saçma olduğunu farkettim.

[Devamını Oku]

Yazı
1 Yorum

Tokyo’nun En Güzel Parkları

Tokyo’ya Nisan ayı başında gitmemizin en önemli sebebi yeni açan kiraz çiçeği dolu ağaçları görmekti. Bu sene beklenenden biraz daha erken açtıkları için son anlarına yetiştik. Tokyo’da geçirdiğimiz 10 günün hemen hemen hepsine bir park veya bahçe planı sığdırdık ve böylelikle şehrin her yerinde açan farklı ağaçları görme şansımız oldu.

[Devamını Oku]

Yazı
15 yorum

Nisan Ayı Gezi Planları

Tam bir ay sonra, aylar öncesinden planladığımız Tokyo ve Seul gezimize başlıyoruz! İki sene önceki Japonya gezimizden beri Tokyo’ya yeniden gideceğimiz günlerin hayalini kuruyorduk. Hatta Tayland gezisi yerine aklımızda Japonya olmasına rağmen, Asya’ya yapacağımız ikinci gezi ilkiyle aynı yer olmamalı diye düşünmüş, öylece Tayland’da karar kılmıştık. Sıra yine Japonya’ya geldi. Bu sefer Japonya’da yalnızca Tokyo’da vakit geçirmek istiyoruz, fakat onun yanına farklı bir ülke de ekleyebiliriz diye düşünüp Güney Kore, Seul’de karar kıldık.

[Devamını Oku]

Yazı
0 yorum

Kyoto’da Son Gün

En başta planımız Tokyo’da altı gece ve Kyoto’da altı gece kalıp, dönüşe geçmeden önceki geceyi tekrar Tokyo’da geçirip ertesi sabah uçağımıza yetişmekti. Kyoto’da kaldığımız günlerde yapılacak şeylerin çoğunu bitirdiğimizi ve şehrin tadını tam kararında çıkardığımızı, en önemlisi de Tokyo’yu çok özlediğimizi farkettik. [Devamını Oku]