Yazı
3 yorum

Fisherman’s Village – Ko Samui

“Fisherman’s Village” (balıkçı kasabası) Samui adasının kuzeyindeki Bophut bölgesinin küçük bir mahallesi. Burası adadaki Tay-Çin etkilerinin en çok görüldüğü yerlerden biri. Son yıllarda burayı gençler ve gezginler için cazip hale getirmeye çalıştıklarından sokaklar ilgi çekici kafe ve restoranlarla dolu. Her küçük merkezde olduÄŸu gibi sıra sıra hediyelik eÅŸya dükkanları var. Gece 22:30’a kadar her yer açık oluyormuÅŸ, bu sayede her saat birbirinden lezzetli sokak yemekleri bulmak mümkün.

Deniz kenarındaki bu mahallenin en önemli özelliği çok güzel bir sahili olması. Dileyenler için su kayağı, jet ski, aquapark gibi deniz aktiviteleri mevcut. Restoran ve kafelerin çoğu deniz kenarında olduğu için hepsi güzel manzaraya sahip.

fisherman's village_ko samui_01

Büyük bir taksiye doluşup hep beraber bu bölgeyi gezmeye gittik. Gittiğimizde öğle saati olduğu için hava çok sıcaktı.

fisherman's village_ko samui_03

fisherman's village_ko samui_02

fisherman's village_ko samui_04

Biraz dolaştıktan sonra yemek yemek için gözümüze güzel görünen bir restorana girdik. Adı Karma Sutra olan bu rengarenk restoran bölgenin ünlü restoranlarından biri. Akşamları da özel kokteyller servise eden bir bara dönüşüyor.

fisherman's village_ko samui_08

fisherman's village_ko samui_05

fisherman's village_ko samui_07

fisherman's village_ko samui_10
(Mükemmel lezzetli hindistancevizi sütü çorbası)

fisherman's village_ko samui_06
(Sharon)

fisherman's village_ko samui_11
(Barış)

fisherman's village_ko samui_12
(Prakash)

fisherman's village_ko samui_13
(Nikola)

fisherman's village_ko samui_15
(Jordanka)

Ko Samui’deki en beÄŸendiÄŸimiz merkezlerden biri Fisherman’s Village oldu. Bölgeyi dolaÅŸtıktan sonra otele nasıl dönsek diye düşünürken, pikaplarıyla evlerine dönmekte olan bir aileyle anlaÅŸtık. Bizi az bir miktar paraya 8 kilometre ötedeki otelimize bıraktılar. Ko Samui’de bu pikaplar çok yaygın. Arkası tamamen, yanları yarı açık olan bu araçlara karşılıklı iki sıra oturacak yer yapmışlar. Bu araçlar dolmuÅŸ gibi, normal taksilerden biraz daha ucuza insanları istedikleri yere götürüyorlar. GüvenliÄŸi tartışılır olsa da ulaşımın en eÄŸlenceli ve ucuz yollarından biri bu pikaplar.

3 Yorum

 1. You all look great! I miss Nicola and Jordanka:) Have fun for me too pleasee:)

  Cevap

 2. Yine ne güzel bir gezi yazısı olmuş,fotoğraflara bayıldım:) Keşke vlog da yapsanız zevkle izlerim:) Bir dahaki seyahatinizi merakla bekliyorum..

  Cevap

  • Tesekkur ederim :) vlog cok guzel bir fikir, belki daha cok video koymaya calisabilirim. Tayland fotograflarini duzenliyorum, bir kac tane daha yazi var sirada ;) sevgiler..

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.