Yazı
2 yorum

Favoptic

Bir kaç gün önce yine yerimde duramamış internetten gözlük çerçevelerine bakıyordum. Favoptic diye İsveç’li bir siteye denk geldim. Yalnızca internetten satış yapıyorlar. Bu gibi siteler, mağazaları olmadığı için çerçeveleri daha ucuza satıyorlar, fakat bu sefer de çerçeveleri deneme imkanı olmadığı için risk almak gerekiyor. Bazı internet sitelerine fotoğrafınızı yükleyip, gözlükleri o fotoğraf üzerinde deneyebiliyorsunuz, ama bu seçenekte de gözlüğü yüzünüzde nasıl hissettiğinizden emin olamıyorsunuz. Yani nasıl olursa olsun gözlüğü gerçekten denemek gibi olmuyor hiç biri.

İşte tüm bunları düşünürken, Favoptic’in web sayfasında “Prova hemma” diye bir şey gördüm; “Evde deneyin” anlamına geliyor. Okuyunca öğrendim ki, Favoptic beğendiğiniz 6 tane gözlük modelini ücretsiz olarak evinize yolluyor! :) Ben de denemek için 6 tane beğendiğim modeli seçip kayıt oldum. Dün eve gittiğimde Favoptic’den gelen paketi posta kutusunda buldum.

Gözlükleri kılıflarında, bir karton kutu içinde göndermişler. İçinde bir broşür, bir de kalem var. Bu broşürde almak istediğin modellerin camlarını göz optiklerine göre kalemle nasıl işaretleyeceğin anlatılmış. Her şey çok kolay. Deneme sırasında çok insan olabileceği için, karar verdikten sonra mümkün olduğunca çabuk geri gönderilmesini istiyorlar gözlüklerin. Kutunun içine bir de geri yollama posta kağıdı koymuşlar. Geri gönderim için de bir ücret ödemeye gerek yok yani. Beğenilen model için internet sitesinden göz numaralarını girmek yeterli. Satın alınan gözlük yepyeni çerçevelerden gönderiliyor, o yüzden deneme çerçeveleri çizik de olsa endişe etmeye gerek yok.

Bu hizmeti çok tuttum. Yukarıdaki seçtiğim çerçevelerden de, denedikten sonra en çok 1., 4. ve 5.’yi sevdim. Bu gün biraz daha inceleyip hangisini alacağıma karar vereceğim. Bu kadar eğlenceli bir imkan sundukları sürece, sürekli eve deneme gözlüğü sipariş verip bir sürü gözlük almaktan korkuyorum… :)

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.