Yazı
4 yorum

İstanbul’da 2010 Sonu

Sonunda İstanbul’a gelebildim. Hiç bir gelişim bu kadar problemli olmamıştı. Öncelikle vize işleri sorun çıkardı. Geçen yıl bir yılda aldığım ilk çalışma iznimin süresini uzatmak için başvurdum bu sene. Üç ay beklemem gerektiğini söylediler. İsveç’te bürokrasi beni ilk defa üzdü. Sahip olduğum vizenin süresi de aralık ayı sonunda biteceği için, ocak ayının ilk haftası için yaptığım İsveç’e geri dönme planlarını yılbaşı öncesine çekmek zorunda kaldım.
O yüzden de İstanbul’da sadece bir hafta kalabileceğim. Buna bir de yol çilesi eklendi daha sonra. Kara teslim olan Avrupa’nın merkezindeki Frankfurt’tan aktarmalıydı geliş biletim. Frankfurt’a sorunsuz ulaştım, fakat Frankfurt hava alanı tam anlamıyla bir kaos durumundaydı; uçuşları ertelenenler, iptal olanlar, günlerce hava alanında kalanlar vs. Benim de uçuşum iptal olur diye çok endişelendim, ama 4-5 saatlik bir gecikmeyle İstanbul’a ulaşabildim.

Sabaha karşı vardığım için gelir gelmez uyudum, ama özlemim ağır bastı uykuya, çok fazla dinlenemeden kalkıp hazırlanıp ziyaretlere başladım. Anneannem ben gelmeden hazırlıklara başlamıştı bile, akşam dayımlarla birlikte yemeğe davetliydik. Ben de anneannemin çok beğeneceğini tahmin ettiğim H&M hırkamı giydim. Pantolonum Cheap Monday, botlarım da Hotiç (Elvin’den ödünç aldım).

Yüzük ve bileziği de unutmamak lazım, onları da Elvin’in koleksiyonundan aldım :).

Bu gelişimde valizim tamamen hediyelerle doluydu. Nasıl olsa bir haftalığına geliyorum diye çok az kıyafet getirdim. Tabi biraz da Elvin’in kıyafetlerinden de yararlanırım diye düşündüm. Geri dönerken valizimi yiyecekle doldurmayı planlıyorum :).

4 Yorum

 1. hoşgeldin sefalar getirdin pıtırcık :) ben de havalar birden neden düzeldi diyordum, sen geldin diye açmış güneş meğer :):)

  Cevap

  • canıııım :) çok teşekkür ederim.. bilmiyorum, soğuktan kaçtım geldim buraya sığındım. umarım bozmam havaları :)

   Cevap

 2. Gizem cigim daha az bir sikintiyla vardigina sevindim. peki havalar nasil orda kar falan var mi?
  Iyi eylenceler
  öptum :)

  Cevap

  • Farnazcığım, çok sıcak burda havalar :) bu gün 14-15 derece ve güneşli. Dün dışarı çıkmıştım, ceketi falan çıkardım öyle yürüdüm, ama sanırım hava değişiminden biraz hasta oldum :( toparlanmaya çalışıyorum. Sizi de çok özledim! Öpüyorum!

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.