Yazı
2 yorum

Old Tennis Shoe & Saddle Shoe

En sevdiğim ayakkabı markalarından biri olan Swedish Hasbeens‘in 2012 ilkbahar-yaz koleksiyonuna bayıldım. Bir önceki yaz ‘Peep Toe Super High‘ serisinden yeşil rengini aldığım ayakkabımı tüm yaz çok severek giymiştim.

Bu sene de yeni koleksiyonlarını sundukları zaman aralarında aklımın kaldığı pek çok model olmuştu. Geçen hafta, 14 şubat günü ‘unisex’ ürünlerde yaptıkları indirimle ilgili emaili alır almaz tüm modelleri incelemeye başladım. Sipariş verdiğim iki ayakkabı da dün bana ulaştı :)

Kendim için beyaz renk ‘Old Tennis Shoe‘ modelini sipariş verdim. Bu ayakkabının hikayesinde 1920’lerde ve 1930’larda Fransız tenisçi Suzanne Rachel Flore Lenglen’in de etkisiyle, kadınların erkek sporlarında etkin rol almaya başladıklarından ve kadın tenis ayakkabılarında büyük bir ihtiyaç doğduğundan bahsediyorlar. Bu eski model tenis ayakkabısı esinlenmesiyle, Swedish Hasbeens tamamen doğal İtalyan derisiyle bu ayakkabıyı üretmeye başlamış.

Barış da modellere göz attığında ‘Saddle Shoe‘yu çok beğendi ve iki ayakkabı sipariş vererek indirimden yararlanmış olduk :) Bu ikon ayakkabı da 1930’larda ve 1940’larda genellikle Ska/Rudeboy’lar ve kolejli kızlar tarafından giyilen ayakkabılardan esinlenilerek, yine doğal İtalyan derisiyle üretilmiş.

Aralarında ‘Driving Shoe‘ ve ‘Ballerina Hepburn‘ de olmak üzere, Swedish Hasbeens’in bu yeni koleksiyonundaki 30’lu ve 40’lı yılların izlerini gerçekten çok beğendim. Şimdilik yalnızca evde giyip denediğim yeni ayakkabımın tadını çıkarmam için havaların biraz daha ısınmasını beklemem gerekiyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.