Yazı
6 yorum

Puantiyeli Elbise

Geçen hafta Milano öncesi havanın çok güzel olduÄŸu günlerden birinde ÅŸehir içindeki en büyük park olan Slottsskogen’e gitmiÅŸtik. Piknik örtümüzü serecek güzel bir yer bulup bir kaç saat, hava serinleyene kadar orada kaldık. Etrafımızda bir sürü insan güneÅŸin ÅŸehri ısıttığı bu ilk günlerin tadını çıkarıyordu. Henüz dışarıda piknik sezonunu yavaÅŸ yavaÅŸ açtığımızdan biraz hazırlıksızdık, yine de içeceklerimiz ve kitaplarımız o gün için bize yetti.

red_dots_dress_07

red_dots_dress_08

O gün benim için çok deÄŸerli olan bu kırmızı puantiyeli elbiseyi giydim. Bu elbisenin kumaşını bir kaç sene önce anneannemle beraber Kadıköy’den almıştık. Daha sonra ben Burda dergisinden bu elbisenin patronunu bulup dikmeye heves ettim. KumaÅŸları güzelce iÅŸaretleyip kestim, elbisenin üst parçasını zar zor diktim. Etek kısmının büzgülerini de yaptım ama üst kısımla alt kısmı nasıl birleÅŸtireceÄŸimi bir türlü çözemedim. Sonra Ä°stanbul’a gittiÄŸim bir zaman tüm parçaları, iplikleri, artan kumaÅŸları toplayıp anneanneme götürdüm. Bir sonraki Ä°stanbul seyahatimde bıraktığım anlamsız ve yarım yamalak parçaları bu güzel elbise olarak buldum :) Anneannem üst kısımda yaptığım hataları düzeltmiÅŸ, eteÄŸi mükemmel bir ÅŸekilde, içine kırmızı astar alarak dikmiÅŸ, yan tarafına kırmızı bir fermuar eklemiÅŸti.

Canım anneannem zamanın usta terzilerinden olduğundan benim için uğraşıp, hayatım boyunca dikemeyeceğim güzellikte bu elbiseyi dikmişti. Şu an sağlığı dikiş dikmesine müsait değil, ama ben bu elbiseyi aynen çocukken olduğu gibi anneannem diktiği için gururla giyip saklayacağım.

red_dots_dress_05

tree_slottsskogen

red_dots_dress_02

red_dots_dress_03

red_dots_dress_04

Kıyafet detayları: Burda modellerinden dikim elbise, Swedish Hasbeens ayakkabılar, vintage güneş gözlüğü.

red_dots_dress_06

6 Yorum

 1. Çok güzel hikaye. Afferim sana. Bu hikayeleri bir gün toplamalisin, ama biraz daha genellenebilir olmali ama nasil? Gelince konuşuruz :))

  Cevap

 2. ben de sanırım bütün renklerin puantiye desenini seviyorum ama kırmızısı da ayrı güzelmiş :) iyi günlerde giy Gizemcim sana da çok yakışmış anaanneciğinin ellerine sağlık, umarım kendisi iyidir.

  Cevap

 3. Merhaba,
  Anneannenizin ellerine saglık. Hon är duktig faktiskt.

  Cevap

 4. Merhaba,
  Çok güzel bir elbise sizede çok yakışmış anneannezin ellerine sağlık, bende bu boylarda elbise bulmak konusunda gerçkten zorlanıyorum beğendiklerimde genelde çok pahalı oluyor:) yinede oxxo nun sitesini öneririm güzel modeller var gerçekten https://www.oxxo.com.tr/tr/giyim/elbiseler/

  Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.