Yazı
5 yorum

Şehir Kütüphanesi – Ne Giydim

Göteborg şehir kütüphanesi vakit geçirmeyi en çok sevdiğim yerlerden biri. Kitap kolleksiyonu oldukça zengin; sanattan politikaya, tarihten gezi kitaplarına kadar pek çok konuda kitabı hem İsveççe hem de İngilizce olarak bulmak mümkün. Bunların dışında yabancı dillere ayırdıkları bölümde hemen hemen her dilde romanlar mevcut. Ben de zaman buldukça, iki raf olarak ayırdıkları Türkçe romanlardan alıp okuyorum. Türkiye’ye her gidişimde buraya bir kaç kitapla dönsem de, şehir kütüphanesinde güzel romanlar bulabilmem bana bir güvence gibi geliyor.

Bir kaç hafta önce, şehir kütüphanesini yenileme çalışmaları için bir süre kapatacaklarını duydum. Amaç daha yeni, daha kullanışlı ve çevreye daha duyarlı bir bina inşa etmekmiş. Çalışmalar 2014’ün ilk yarısına kadar devam edecekmiş. Bu sürede de insanlar kütüphane kaynaklarından yararlanmaya devam edebilsinler diye şehrin çeşitli yerlerine butikler halinde mini-kütüphaneler kurmuşlar. Bunlara ek olarak da bazı bölgelerde kitap otobüsleri dolaşacakmış :)

Biz de pazar günü hem bilgi alıp, kütüphanenin yeni planını incelemek, hem bir kaç kitaba göz atıp fotoğraf çekmek için şehir kütüphanesindeydik. 1967 yılında yapılmış olan ve içindeki eski kitap – ahşap kokusunu çok sevdiğim bu binanın değişecek olması beni biraz üzdü. Yine de yerine yapacakları yeni projenin çok güzel olacağından eminim.

Kıyafet detayları: gömlek Yargıcı, ayakkabı Hotiç, etek H&M, çorap Penti.

5 Yorum

  1. gizem giyimin çok fazla kütüphaneye gitmek için giyinilmiş gibi duruyor.

    Bizim buralarda misal üniversite kütüphanesine pijamayla gidilir.

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.