Yazı
4 yorum

YYossYY – Ne Giydim

Japonya’da pek kıyafet alışverişi yapmamış olmama rağmen, aldığım bir kaç parça şeyi sık sık giydiğim için her an üzerimde Japonya’ya ait bir şey varmış gibi hissediyorum. Yazları hep bez çanta kullanırım, bu yaz da Tokyo’daki bir anime mağazasından aldığım bu çanta her gün benimle.

uniqlo skirt_01

Hikayesini bu yazıda anlattığım, Kamakura’da tesadüfen gözüme çarpan bir tasarım atölyesi YYossYY’den aldığım uzay gemisi şeklindeki (sağ orta parmağımda ve burada) yüzüğümü de parmağımdan pek çıkarmıyorum. Türkiye’ye gittiğimde babam bu yüzüğü görünce ‘bunu yapmak o kadar zor değil, sevdiysen sana bunun gibi yüzükler yapabilirim’ demişti. Bunun gibi ince yüzükleri çok sevdiğim için ve parmağıma uygun bulmam çok kolay olmadığı için sevinçten havalara uçtum. Önümde uçsuz bucaksız bir yüzük dünyası açılmış oldu :)

Babam önce deneme amaçlı bu yüzüğün aynısını yapmış (sol işaret parmağımdakilerden biri), sonra da kalp ve yaprak şekillerini denemiş. Sonuç mükemmel olmuş bence. ‘Sen bana şekil çiz gönder, ben sana yaparım’ dediğinden beri yüzük şekilleri biriktiriyorum :)

uniqlo skirt_02

Kıyafet Detayları: Etek Uniqlo (by Masahisa Takino), bluz H&M, çanta Slam Dunk, yüzükler (sağ orta parmağımdaki YYossYY, evlilik yüzüğüm dışındakiler babamdan el yapımı), ayakkabı Converse.

uniqlo skirt_03

4 Yorum

 1. Bence yaprak şeklindeki en güzeli, babanızın yapmış olması da cabası :) Güle güle kullanın.

  Cevap

 2. Görünce hemen yüzükler dikkatimi çekti zaten ama babam yaptı deyince çok kıskandım yaa :D Benim de dört yapraklı yonca şeklinde ince bir yüzüğüm var bu tarz ince yüzükleri çok seviyorum ama senin gibi narin parmaklılara daha çok yakışıyor. Babanın ellerine sağlık çok güzel olmuşlar. Bu aralar parmak ucu yüzük diye satılıyor sanırım benim için kullanışlı değil ama oldukça popüler. Benim şu sitedeki örgülü ve dümdüz yuvarlak olmayan yüzükler hoşuma gitti belki fikir verebilir :) http://bario-neal.com/

  Cevap

  • Bayildim bu sitedeki seylere :) tesekkur ederim, bir kac model begendim bile, hemen atiyorum babama :)

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.