Yazı
2 yorum

Afterwork ve Buz Hokeyi Maçı

Bu hafta cuma günü oynanacak olan İsveç-Almanya buz hokeyi maçı için bilet almıştık. İşten çıktıktan sonra maç öncesi bir şeyler atıştırmak için yeni keşfettiğimiz cafelerden birine ‘afterwork’e gittik.

Afterwork Göteborg’daki en eğlenceli şeylerden biri. Her cuma şehirdeki çoğu barlar ve kafelerde bu uygulama var. Genellikle saat 17:00-21:00 arası içkiler yarı fiyatına oluyor. Bir de salatalardan ve bir iki et yemeğinden oluşan küçük bir büfe oluyor ve bu büfeden içkiyle birlikte verilen tabağı istediğin kadar doldurup yiyebiliyorsun. Yemeklerin iyi olup olmadığı o günkü şansa bağlı, ama genelde bir çok çeşit arasından herkes kendine göre bir şeyler buluyor.

Biz de maçtan önce, geçen hafta keşfettiğimiz Talang Cafe’ye gittik. Çok küçük ve pek bilinmeyen bir yer. Havalar güzelleştiği için iç avluya da bir keç masa koymuşlardı, biz de oraya oturduk. Bu kafedeki ‘afterwork’ü sevmemin sebebi, yemeklerin yanında bir iki çeşit de kek pasta türü şeyler koymaları. Bu benim için bu kafeyi seçmeme yeterli bir sebep :)

Barış işlerinin yoğunluğu nedeniyle burada da çalışmasına devam etti. Ben de fotoğraf çekme denemeleri yaptım biraz.

Daha sonra da heyecanla beklediğimiz maça gittik. Maç, bizim şirketin noel partisinin de yapıldığı yer olan Scandinavium’daydı. Bu partiden bahsettiğim yazımda, aslında bu alanın kışın buz hokeyi maçlarının yapıldığı alan olduğunu ve diğer etkinliklerde özel bir malzemeyle buzun üzerini kapladıklarını söylemiştim. O yüzden de bu sefer bana bambaşka bir yermiş gibi geldi :)

Alman taraftarların sayısı çok azdı, yalnızca burada yaşayan aileler ve öğrencilerden oluşuyordu. Sonuç olarak maçı 2-0 İsveç kazandı :)

2 Yorum

  1. barış baya iyi cıkmış resimde, aferin benim güzelime ne güzel resimler cekmiş:)

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.