Yazı
2 yorum

Afterwork ve Buz Hokeyi Maçı

Bu hafta cuma günü oynanacak olan Ä°sveç-Almanya buz hokeyi maçı için bilet almıştık. Ä°ÅŸten çıktıktan sonra maç öncesi bir ÅŸeyler atıştırmak için yeni keÅŸfettiÄŸimiz cafelerden birine ‘afterwork’e gittik.

Afterwork Göteborg’daki en eÄŸlenceli ÅŸeylerden biri. Her cuma ÅŸehirdeki çoÄŸu barlar ve kafelerde bu uygulama var. Genellikle saat 17:00-21:00 arası içkiler yarı fiyatına oluyor. Bir de salatalardan ve bir iki et yemeÄŸinden oluÅŸan küçük bir büfe oluyor ve bu büfeden içkiyle birlikte verilen tabağı istediÄŸin kadar doldurup yiyebiliyorsun. Yemeklerin iyi olup olmadığı o günkü ÅŸansa baÄŸlı, ama genelde bir çok çeÅŸit arasından herkes kendine göre bir ÅŸeyler buluyor.

Biz de maçtan önce, geçen hafta keÅŸfettiÄŸimiz Talang Cafe’ye gittik. Çok küçük ve pek bilinmeyen bir yer. Havalar güzelleÅŸtiÄŸi için iç avluya da bir keç masa koymuÅŸlardı, biz de oraya oturduk. Bu kafedeki ‘afterwork’ü sevmemin sebebi, yemeklerin yanında bir iki çeÅŸit de kek pasta türü ÅŸeyler koymaları. Bu benim için bu kafeyi seçmeme yeterli bir sebep :)

Barış işlerinin yoğunluğu nedeniyle burada da çalışmasına devam etti. Ben de fotoğraf çekme denemeleri yaptım biraz.

Daha sonra da heyecanla beklediÄŸimiz maça gittik. Maç, bizim ÅŸirketin noel partisinin de yapıldığı yer olan Scandinavium’daydı. Bu partiden bahsettiÄŸim yazımda, aslında bu alanın kışın buz hokeyi maçlarının yapıldığı alan olduÄŸunu ve diÄŸer etkinliklerde özel bir malzemeyle buzun üzerini kapladıklarını söylemiÅŸtim. O yüzden de bu sefer bana bambaÅŸka bir yermiÅŸ gibi geldi :)

Alman taraftarların sayısı çok azdı, yalnızca burada yaşayan aileler ve öğrencilerden oluşuyordu. Sonuç olarak maçı 2-0 İsveç kazandı :)

2 Yorum

  1. barış baya iyi cıkmış resimde, aferin benim güzelime ne güzel resimler cekmiş:)

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.