Yazı
4 yorum

Bahar Havası

Kat kat kıyafetler giymekten sonunda kurtulduk; güneş yüzünü göstermeye, günler uzamaya başladı. Sanırım beni en mutlu eden de sabah işe giderken ve akşam eve dönerken havanın artık kapkaranlık olmaması. Bir iki ay sonra gece uyurken bile aydınlık olacak, ama bundan şikayet edeceğimi hiç zannetmiyorum.

Haftasonu şehrin içindeki en büyük ve güzel parklardan biri olan Slottsskogen‘de yürüyüş yaptık. Hem çok geniş, çim düzlükleri, hem de sık ağaçlık ormanı olan bu parkta değişik hayvanlar görmek de mümkün. Yapay bir havuzda (ilk fotoğraf) fok balıklarını izledik. Daha sonra doğal çevrelerine uygun yapılmış alanlarda penguenleri, tavşanları ve yılanları gördük. Ormanın üst kısımlarına çıktıkça geyik, at gibi daha büyük hayvanların olduğu alanlar da var, ama biz yürüyüş turumuzu daha kısa tutup sadece alt kısımları gezdik.

Penguenleri izlerken sol tarafta duvara arkası dönük duran bir penguen olduğunu farkettik. Diğerleri suya girip yüzerken o uzun süre öylece durdu :)

Park çok kalabalıktı. Biraz güneş çıkınca evde oturmak suçluluk duygusu yarattığı için herkes köpekleriyle, bebek arabalarıyla sokaklardaydı. Bu haftasonu insanların aylardır asık olan yüzlerinin nihayet gülmeye başladığını farkettim. Bunu baharın başlangıcı olarak kabul ediyorum :)

4 Yorum

 1. İsveç’e mi yerleşsek acep:-)) İstanbul’da baharın geleceği yok. Yine yağmur yine kar..

  Cevap

 2. Eskişehir’e iki gündür kar yağıyor , isveç’e bahar gelmesi çok ilginç geldi bana:) Bizim yerimize de baharın, güneşin tadını çıkarın biz çoook özledik çünkü:)

  Cevap

  • Turkiye’nin hava durumu cok ilginc oldu bu sene. Burasi da gecen yillar kadar soguk ve karli olmadi hic.Umarim siz de kavusursunuz gunese bir an evvel :)

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.