Yazı
5 yorum

Baharda İlk Barbekü

Göteborg’a sonunda bahar geldi ve biz de bahar aktivitelerine pazar günü barbekü yaparak baÅŸladık. Jordanka ve Nikola’nın aklına geldi bu fikir. Onların  oturduÄŸu öğrenci evlerinin bahçelerinde barbekü yapılabilecek alanlar var. Bu alanlarda bir kaç barbekü ve piknik masası gibi tahta masalar bulunuyor. Orada yaÅŸayan herkes bu alanlardan faydalanabiliyor. Biz de an kolay yol olduÄŸu için barbeküyü burada yapmaya karar verdik.

Herkes gelirken yiyeceğini ve içeceğini yanında getirdi. Nikola yiyecekleri pişirme işini üstlendi. Herkes bir şeylere yardım edince yemekler kısa sürede hazırlanmış oldu.

Jordanka’nın tarifini bir yerden bulup hazırladığı biberler harika olmuÅŸtu; kırmızı biberleri ikiye kesip içlerine beyaz peynir koyup ızgarada o ÅŸekilde közledik.

Yemekten sonra tüm bulaşıkları Jordanka’ların mutfağına götürdük. Sıcak su, çay, kahve ve Jordanka’nın yaptığı pecan pie ile geri döndük. O kadar çok yedikten sonra hepimiz çimlere yayıldık. Çok uzun süre sonra ilk defa çimler ıslak ve soÄŸuk deÄŸildi. GüneÅŸin sıcaklığını hissetmeyi hepimiz çok özlemiÅŸiz, onu farkettik. GüneÅŸli alanlar sıcak olmasına raÄŸmen rüzgar estiÄŸinde ya da gölgede durduÄŸumuzda yine montlarımızı giymek zorunda kaldık. Yine de artık resmi olarak bahar ve piknik sezonunu açtık bu haftasonu.

Kıyafet detayları: GüneÅŸ gözlüğüm ve kazağım H&M, kotum Levi’s, ayakkabılarım Converse. Barış’ın gömleÄŸi Pull&Bear, pantolonu Carlings.

5 Yorum

  1. bu sene anladim gunesi gormenin ne demek oldugunu.. yaklasik on gundur yagmur, soguk ve gunessiz hava istanbul da.. bugun biraz gunes yuzunu gosterince icimiz de isidi resmen.. dilerim sen istanbulda oldugun sure icinde de gunesli olur hava.. bu arada pikniginizi de cok sempatik bulduk efendimm.. burada da devamini getirmek uzere bekliyoruz seni gizemcim…

    Cevap

  2. Jordankalar ve siz çok pozitifsiniz biberlerin kesip ikiye ayırarak içlerine beyaz peynir koyularak közlenmesini Türkiye de deneyeyim ya güzel olmazsa Gizem hanım:)=)

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.