Yazı
4 yorum

Barış’tan FotoÄŸraflar – 1

Barış Türkiye’ye giderken fotoÄŸraf makinasını da götürdüğü için ben güzel fotoÄŸraflardan mahrum kalmayayım diye bana bol bol fotoÄŸraf çekip yollamaya söz vermiÅŸti. Ä°ÅŸte ÅŸimdiye kadar yolladığı fotoÄŸraflardan bazıları…

Ä°lk fotoÄŸraf Ä°stanbul’dan, harika bir boÄŸaz manzarası. Neredeyse yaz gibi. Ä°tiraf etmeliyim ki biraz kıskandım. Barış fotoÄŸrafı otobüsün camından çekmiÅŸ. Ä°lk baÅŸta inanmadım ama köprü trafiÄŸinde arabaların durduÄŸunu ve makinanın zoom fonskyonunu düşününce pek de mantıksız deÄŸil :)

Bu üç fotoÄŸrafı da Adana’da bir semt pazarında çekmiÅŸ. FotoÄŸraf makinasının güzelliÄŸinden mi, Barış’ın yeteneÄŸinden mi, yoksa Adana’nın güneÅŸinden mi bilmiyorum ama bu fotoÄŸraflar beni Ä°sveç’ten alıp çok uzaklara götürdü. GüneÅŸi ve baharı hissettim ve ikisini de ne kadar özlediÄŸimi farkettim.

Son fotoÄŸrafı da yine Adana’da akÅŸam üstü eve giderken çekmiÅŸ Barış. Yenileri geldikçe paylaÅŸmaya devam edeceÄŸim :)

4 Yorum

 1. ay fotograflar cök guzeldi :)…inanmiyorum ya turkiyede bahar gelmis biz burda halan sanki kisin basindayiz :/

  Cevap

 2. Babanın Beslen makarnadan arkadaşıyım.İstanbuldaki evinize de gelmiştim,hatırlarsan.Sayfamda babanın el sanatları ile ilgili paylaşımlarını incelerken,seni ve kız kardeşini gördüm fotolarda.Bir de babanın kollarında kuğu gibi süzülürken ki fotonu.Dilerim çok çok mutlu ol.Şuna buna bakarken oluşturduğun blogda buldum kendimi.Çok değişik ve hoş geldi.Daha önce sadece el becerileri ve örgü üzerine bir blog gördüm.Seninki çok farklı anı defteri gibi.Gerçek yaşam öyküleri üzerine olan roman ve filmleri hep sevmişimdir.Neyse asıl merak ettiğim noktaya geleyim.Niçin böyle bir çalışma içerisindesin,amacının ne olduğunu çok merak ettim.Gün boyu çalışıp yorulup,okumak, yazmak zor olmuyor mu?İsveç gibi güneş yoksulu bir yerde bu enerjiyi nasıl buluyorsun tatlım.Ellerine sağlık.Takipteyim artık.Sevgiler

  Cevap

  • Merhaba, hatirliyorum sizi. Cok sevindim yorumunuz icin, tesekkur ederim. Dediginiz gibi cok emek istiyor bu is, hem calisip hem gezip, okuyup, yazmak epey vakit aliyor. Gedigim gordugum yaptigim ilginc seyleri, cektigim fotograflari paylasma fikriyle dogdu blogum. Sizin de soylediginiz gibi ani defteri gibi oldu zamanla. Ilerde cocuklarimin bunlari okuyacagi, bizim genclik gunlerimizde neler yaptigimizi ogrenmeleri dusuncesi bani yazmak icin heveslendiriyor. Kisa zaman icinde gorusmek dilegiyle, sevgiler..

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.