Yazı
13 yorum

Bir Yaş Daha Büyüdüm!

Bugün bir yaÅŸ daha büyüdüm…

Dünya ve güneşin hareketlerini gözlemleyerek zamanın hesabını tutmaya çalıştığımız, kendi uydurduğumuz sisteme göre doğduğum günden 29 yıl ilerideyim. O bahar gününden sonra dünya güneşin etrafında 29 kez döndü, gece oldu, gündüz oldu, güzel günler oldu, kötü günler oldu, unuttuğum şeyler oldu, hep hatırladığım şeyler oldu, aldığım doğru yanlış kararlar oldu, pek çok kez geçtiğim yollar, pek çok kez vazgeçmediğim şeyler oldu. Yaptığım herşeyin sonunda daha çok şey öğrendim. Dersler çıkardım, mutluluklar yaşadım, üzüntülerim oldu, bunların hepsi beni büyüttü.

Hayatıma ve bu hayata deÄŸer katan herÅŸeye sımsıkı baÄŸlıyım. Ne olursa olsun umudu ayakta tutmayı öğrendim. Elimdekilerin deÄŸerini bilmeyi, ve hayatımın bir anını bile ziyan etmemeyi öğrendim. YaÅŸadığım yılların sayısı ne olursa olsun, geri dönüp baktığımda hesabını kendime vereceÄŸim bir hayat var elimde. Bu hayatla yapabileceÄŸimin en iyisini yapıyorum, her bir yılın sonunda geriye dönüp baktığımda ‘içim çok rahat’ diyorum. Ben bunu diyebildiÄŸim sürece, benim tüm yaptıklarımdan habersiz dünyanın güneÅŸ etrafında kaç defa döndüğünün bir önemi yok.

Yeni yaşımı her yılki heyecanımla kutluyorum. Kendime bu yaÅŸta da yeni hedefler, yeni umutlar, yeni fikirler ve tüm bunları gerçekleÅŸtirmek için de saÄŸlık ve huzur diliyorum…

13 Yorum

 1. Yavrum saglikli huzurlu ve mutlu barisinla daha nice yillara…sizi seviyorum…

  Cevap

 2. Simdiye kadarki en güzel yazin… Iyiki dogdun ve benim canim arkadasim oldun!

  Cevap

  • Canim Handee :) sen olmasan ne yapardim buralarda, iyi ki varsin!

   Cevap

 3. Sen dogdugun icin ben o kadar sansliyim ki! Olmasan ben de olmazdim kanimca:)

  Cevap

 4. “benim tüm yaptıklarımdan habersiz dünyanın güneÅŸ etrafında kaç defa döndüğünün bir önemi yok” ne güzel yazmışsın. Yeni yaşını kutluyorum GizemciÄŸim…

  Cevap

  • Cok tesekkur ederim :) Herkese cok selamlar, umuyorum yakin bir zamanda yine bir araya geliriz..

   Cevap

 5. İnsanın kendine iyi davranması bu olsa gerek. Negüzel ifade etmişsin.
  Umutların ve huzurunla nice yeni yaşlar dilerim canım..

  Cevap

 6. Şu koskoca evreni düşününce çoğu zaman diyorum ben de ne için bunca savaş veriyor bu kadar insan diye. O yüzden hayatta vereceğimiz en büyük savaş aslında iyi ve faydalı bir şeyler yapabilmek, hem kendimiz hem diğer insanlar adına. Ve bunu başarabilen, ender takdir ettiğim insanlardan birisin Gizemcim. İyi ki varsın!

  Cevap

  • Duygucum boyle dusundugun icin cok mutlu oldum. Kesinlikle haklisin, yapabilecegimiz en guzel sey, elimizden gelen herseyin en guzelini yapmak olurdu :)

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.