Yazı
2 yorum

Bu Hafta İstanbul’dayım

Noel dolayısıyla Göteborg’da herkes önceki haftadan tatil havasına girmişti. Cuma günü resmi tatil olmamasına rağmen iş yerinde bizim binada işe gelen üç kişiden biriydim. Şirketin yılın son haftası tatil olmasını fırsat bilip cumartesi günü İstanbul’a geldim. Tesadüfen Hande’yle aynı uçuş için bilet almış olmamız da seyahatin en eğlenceli yanıydı :) Türk Hava Yolları yaklaşık iki senedir Göteborg-İstanbul arası direk uçuşlar başlattı. Bu da önceden tüm gün süren seyahatimi üç saate indirdi. Artık 3-4 günlüğüne bile olsa atlayıp İstanbul’a gitme fikri çok cazip geliyor.

Bu seferki seyahatte daha önce hiç Göteborg-İstanbul hattında denk gelmediğim bir uçak vardı, merak edip araştırdım; Boeing 737 800 imiş. Koltuk arası mesafeler biraz dardı, fakat her yolcu için bir öndeki koltuğun arkasına yerleştirilmiş bir ekran ve bir kumanda aleti vardı.

Yolculuk boyunca bu panelle oynayıp durduk. Dokunmaktik ekranda film, müzik, oyun, yolculuk bilgileri gibi menülerde gezinmek mümkün. ‘How I Met Your Mother’dan ‘Avatar’a, ‘Friends’den Güney Kore filmlerine zengin film ve dizi seçenekleri beni oldukça şaşırttı.

Film ve diziler dışında en çok ilgimi çeken diğer seçenekler bir kaç oyun ve uçuş bilgileri oldu. Her uçuşta ‘varmamıza kaç saat kaldı?’, ‘şu an hangi yükseklikteyiz?’, ‘acaba dışarıda hava sıcaklığı kaç derece?’ gibi sorulara anlamsızca cevap aradığım için ve bu bilgileri ekranlarda sürekli göstermedikleri için ‘uçuş bilgileri’ menüsünü hep açık tutup huzurlu bir yolculuk yapım :)

2 Yorum

  1. o pikaçu kılıklı karakterlerin olduğu oyunu TRT mi hazırlamış?

    susam sokağı da olsaymış bari :)

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.