Yazı
4 yorum

Cumartesileri..

Åžehre gittiÄŸimiz zaman genellikle Haga’daki küçük, kalabalık, eski ev eÅŸyalarıyla döşenmiÅŸ kafelere gidiyorduk. Hızlıca kahve içmek için, sohbet etmek için, biraz insan içine karışmak için güzel oluyor bu kafeler. Bir süredir biraz daha sakin, ÅŸehirde olduÄŸumu hissedebileceÄŸim, aynı zamanda kitaplarım, tatil planlarım, notlarım ve ajandamla baÅŸbaÅŸa kafamı toparlayabileceÄŸim, hem sakin ve ferah, hem de kahveleri güzel olan bir kafe arıyordum. DenediÄŸim bazı sakin kafelerin içlerini kasvetli buldum, kimisinin kahvesini sevmedim, kimisi ilham vermedi. Tüm aradığım özellikleri sonunda 3 hafta önce bir kafede bulmayı baÅŸardım.

Ä°ÅŸte o günden beri cumartesileri evde yapacağım iÅŸleri yanıma alıp yeni açılan Da Matteo’ya gidiyorum. Barış da bana katılıyor. Åžehirde biraz yürüyüş yaptıktan sonra kahvelerimizi alıp Da Matteo’daki masalardan birine yerleÅŸiyoruz. O kendi iÅŸleriyle ilgilenirken ben de kitaplarımı okuyup, notlar alıyorum, bazen yeni blog yazıları fikirleri üzerine kafa yoruyorum. Böylece uzun süre konsantre olup evden farklı bir ortamda, kendimizi daha yaratıcı hissederek çalışabiliyoruz.

da matteo_cafe_0214_02

Sizin yaşadığınız şehirlerde arada kitap okumak, çalışmak için gittiğiniz kafeler var mı? Yeni fikirler üretmek için nasıl ortamlar size ilham veriyor?

4 Yorum

 1. var tabii olmaz mı? :) ben genelde Starbucks tercih ediyorum, nedeni çok popüler olması deÄŸil, saatlerce 1 bardak kahve ile oturup kimsenin kalkıyor musunuz diye rahatsız etmediÄŸi bir mekan olduÄŸu için.. Bebek starbucks harika bir mekan.. Mecidiyeköy’de öyle. Onların dışında Çengelköy çınaraltı vazgeçilmezim..

  Cevap

 2. Bursa’da saatlerce oturup rahat edeceÄŸimiz bir kafe ortamı maalesef yok ya da henüz keÅŸfedemedik o yüzden genellikle en yakın arkadaşımın cam atölyesine gidiyoruz hem sohbet hem çay kahve hem de sanat odaklı olduÄŸu için ruhumuzu besliyor pcde yapılacak iÅŸlerimizi de yapabiliyoruz :)

  Cevap

 3. Ben de Fındıklı’daki Kahve Dünyası’na gidiyorum bazen kitap okumak için. Emirgan’daki Çınaraltı’nı da seviyorum. Genellikle çok rahatsız edilmediÄŸim ve denizi görebileceÄŸim yerleri tercih ediyorum. Kadıköy’de Yazı Kafe vardı bir de ama kapandı birkaç ay önce. BeÅŸiktaÅŸ’ta sokaktaki çaycıları da severim sakinlik aramadığım zamanlarda.

  Cevap

 4. KAtar’da oturdugumuz sitede Costa kafe var. Bazen akÅŸamları blog yazmak için ve kafa dagıtmak icin kacıyorum :)

  Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.