Yazı
0 yorum

Dirty Records

Cuma günü iş çıkışı Dirty Records’daydık. Her cuma akşamı yerel bir grubun konseri olan bu müzik dükkanı ve kafede o gün Snake Oil Peddlers’ı dinleme fırsatı bulduk.

Dirty Records’ın en sevdiğim yanı oraya giden insanların kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri. Café Santa Domingo ile aynı alanı paylaşan bu plakçı, bira kasalarında her yere yayılmış eski plaklar, duvarlardaki posterler ve herbiri bir örnek koltuklar, masalar ve sahpalarla orayı rahat ve gündelik bir hale çeviriyor.

Biz de kafe kısmından kahvelerimizi aldıktan sonra, küçük bir masaya yerleşip bir saat süren mini konseri dinledik. Hem kendi şarkılarını hem de bazı ünlü grupların ‘cover’ larını söyleyen grubu çok beğendim. Bir kaç şarkılarını buradan dinleyebilirsiniz.

Konser ücretsiz, fakat isteyenler şapkaya para atabiliyorlar :) Biz de konser sonrası teşekkür paramızı bırakıp, bir süre sohbet edip plakları inceledik. Uzun süredir gelmediğim Dirty Records’daki haftalık konser programını inceleyip, buraya daha sık gelmeye karar verdim.

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.