Yazı
6 yorum

Doğum Günü Pastam

Dün eve gittiğimde beni çok güzel bir sürpriz bekliyordu, buzdolabında kocaman pembe bir pasta vadı ve işin en güzel yanı pastayı Barış’ın yapmış olmasıydı :)

İlk önce inanmadım kendisinin yaptığına, çünkü tüm izleri de kaldırmıştı ortadan. Bir önceki gün, tüm gece çalışıp uyumamasına rağmen sabahki uyku vaktini bana pasta yapmakla geçirmiş Barış. Tarifi de biraz internet araştırması sonucunda, aklında kalan ‘pandispanya’ kelimesini de kullanarak, gelişmiş yemek duyularının da yardımıyla çıkarmış ve şehre gidip malzemeleri almış. ‘Yaparken her yer battı’ dedi bana ama, rafa sıçramış minicik bir krema lekesi dışında tüm ev pırıl pırıldı :)

Pastayı kesmeden önce kameradan bize bağlanan babamdan herkesin cevabını merak ettiği soru geldi: ‘pastanın yarısına ne oldu?’ Şeklinin neden yarım daire olduğu konusunu Barış açıkladı; küçükken annesinden böyle görmüş, annesi iki katlı yuvarlak bir pasta yerine yuvarlağı da ikiye kesip tüm katları üst üste koyarak dört katlı bir pasta yapıyormuş ve bu da daha yüksek ve güzel görünen pastanın her yere kolayca sığabilmesini sağlıyormuş! Bence çok mantıklı :)

Pastanın her katının arasında muz ve krema, üzerinde de hindistan cevizi vardı. Barış ilk defa yaş pasta yapmış, ama pastanın tadı şu ana kadar yediğim yaş pastalar arasında en güzellerinden biriydi.

Benim için emek verip bu harika pastayı yaptığın için bir kez daha teşekkür ederim tatlım! Bu kadar güzel pastalar yapmaya devam edersen, korkarım her doğum günümde bekleyeceğim bunu! :)

 

6 Yorum

  • gercekten cok guzeldi pasta. sizden ogrendikleriyle yapmis, o da cok mutlu oldu sizin nasil yaptiginizi bana anlatip :)

   Cevap

 1. gizemcim,pasta disi”türler”in de (zeytinyağlı, sebze, hamur işleri, makarnalar, salatalar vb, vb..) devamini dilerim…(aman kimseyi kizdirmayalim.!!) saka bir yana, gercekten cok zarif bir surpriz olmus-tu.. baris’in kendisi gibi yani..

  Cevap

  • :) evet haklisiniz. yapmadigi bir yas pasta vardi, onu da yapti Baris ve onda da benden daha basarili oldu :) ben de cok mutlu oldum bu surprize, hala aklima geldikce yuzumu gulduruyor.

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.