Yazı
7 yorum

Ekim Kurbağalar Sınıfında

Nisan ayında yüzme kursunun ilk kuru olan ‘yengeçler‘ i bitiren Ekim, sıradaki kur olan ‘kurbağalar’ a başladı. Türkiye’de geçirdiğimiz bir ayın sonunda, kursta bir kaç ders kaçırmış olarak geri dönünce Ekim’in havuza ve yüzmeye ne tepki vereceğini çok merak ediyordum. Kurbağalar sınıfının ilk gününde suya girerken, Ekim’in çok büyümüş olduğunu, etrafını çok daha iyi idrak ettiğini ve suda hala çok mutlu olduğunu fark ettim. 

yuzme kurbaga - 3

Bu kurda daha çok dalma, havuzun kenarından tutunma, dengede kalma egzersizleri yapıyoruz. Yine bebekleri yormamak için yarım saatle sınırlı tutulan derslerde sırt üstü ve yüz üstü yüzme egzersizlerini tekrarlıyoruz. Her dersin başında olduğu gibi merhaba şarkısıyla başladıktan sonra, ebeveynler aldıkları derin nefesle suda kabarcıklar çıkarırken öğretmen sepetteki plastik oyuncakları suya bırakıyor. Ekim de en yakınındaki oyuncağı kapan her çocuk gibi plastik hayvanları yakalar yakalamaz ağızına götürüyor. Dersin çoğu bebekler oyuncakları kemirirken anne ve babaların egzersizleri yönlendirmesiyle geçiyor, fakat artık ilk kura göre büyüyen bebekler suyun tadını daha fazla çıkarıyor.

yuzme kurbaga - 4

yuzme kurbaga - 2

Geçtiğimiz haftaki yüzme dersinde ben Ekim’e yardımcı olurken Barış da bizim fotoğraflarımızı ve videolarımızı çekti. Bir kaç kısa videoyu birleştirdiğimiz bu videoya da göz atabilirsiniz.

7 Yorum

 1. Sudan korkmadan böylesine zevkle oyun oynaması harika. 2 yaşındaki kızım banyoda sıra başını yıkamaya geldiğinde inanılmaz ağlıyo. Böyle havuz imkanımız olsaydı eminim suya alışır ve severdi. Ekim ileride iyi bir yüzücü olacak ..Belli… Hoşçakal Gizem…Görüşmek üzere….

  Cevap

 2. ekim dışındaki aktivitelerinizi de blogda görmek isteriz. çocuk düşünmüyorum. blog ekimin günü halini aldı :) Film önerileri, kitap önerileri vs olabilir :)

  Cevap

  • Merhaba Aysen, teşekkür ederim yorumun için. Hala annelik izninde Ekim’le ilgilendiğim için günlük hayatımın çoğu onunla yaptığım şeyler oluyor. Burada da çoğunlukla yaşantımda neler oluyor bitiyor onları yazıyorum. O yüzden haklısın, ister istemez son aylar hep Ekim ağırlıklı oldu, ama merak etme burası hala benim hayatım ve benim yaptığım şeyler. Bir bebek blogu değil yani için rahat etsin :) Yazla beraber çok yapacak şeyler, gezecek görecek yerler var. Hepsini burada anlatıyor olacağım. Sevgiler

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.