Yazı
4 yorum

Glögg

Bu gün Barış’a küçük bir sürpriz hazırladım. Geçen sene bir sebepten bu günün Barış’ın günü olmasına karar vermiştik. Ben de iş çıkışı biraz alışveriş yapıp bu günü kutlamak ve Barış’ı neşelendirmek istedim. İsveç’te en eğlenceli bulduğum mağazalardan biri olan Lagerhaus‘a uğradım. Noel ve yılbaşı yaklaştıgı için ortalık cıvıl cıvıldı. O kadar çok şey beğendim ki, hepsini alamayacağım için en sevdiklerim arasında karar vermek zorundaydım.

Sonuç olarak ilk fotoğrafta gördüğünüz pasta tabağı kağıtlarını, Glögg kağıt bardaklarini ve şişesini çok beğendiğim Glögg’ü aldım. Glögg bir çesit baharatlı kırmızı şarap. Isıtılıp, içine kuru üzüm ve tatlı badem konulup, küçük bardaklarda içiliyor. İsveç’te kasım ve aralık ayının en popüler içeceği diyebilirim.

Lagerhaus’tan aldığım başka bir şey de Pac-Man şekilli buz kalıbı. Yeni eve taşındığımızdan beri, yani ağustos ayından bu yana, buz kalıbı almamız gerekiyordu. Bir türlü halledilemeyen işlerden biri haline gelmişti bu iş. Bu buz kalıbını görür görmez aldım. Barış da çok beğendi. Kalıp şu an buzlukta, bakalım nasıl olacak buzlar.

4 Yorum

  1. süprizleri çok severim. hele de muhteviyatı pasta & börek içeriyorsa. barış günü vesilesiyle düzenlenen kutlama faaliyetleri için de teşekkürü bir borç biliyorum.

    Cevap

  2. İsveç, çokca istediğim ama bir türlü nasip olmayan bir ülke benim için… Benim için de tadını çıkarsaydınız. Teşekkürler.

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.