Yazı
0 yorum

Göteborg’da İtalyan Dondurması – Da Luca Gelato

Göteborg’un son yıllarda gelişen, bir çok yeni restoranın ve cafenin açıldığı caddelerinden birinde yeni bir dondurmacı açıldığını duyar duymaz gidip denemek için can attık. Bir de İtalyan dondurması olduğunu duyunca hem hevesimiz arttı hem de beklentileri yükseltiyor olmaktan korktuk. Bir kaç gün önce iş çıkışı Da Luca Gelato’ya uğradık.

gelato - 1

Dükkan çok sade ve güzel görünüyordu. İçeri girince tezgahtaki dondurma çeşitleri aklımızı başımızdan aldı. İlk kez gittiğimiz için külahlarını da denemeye değer bulduk ve en sevdiğimiz çeşitlerden iki külah dondurma satın aldık. Bir yandan da bizimle ilgilenen görevli kızla sohbet ederken, İtalyan olduğunu ve henüz bir kaç ay önce Göteborg’a geldiğini öğrendik. Sanırım İsveç-İtalya bağlantılı birisi buranın açılması için ön ayak olmuştu.

gelato - 5

gelato - 3

gelato - 4

Dışarıdaki küçük masalarda dondurmalarımızın tadını çıkardık. Tatları tahminimizden çok daha güzel, aynı İtalya’dakiler gibiydi. Bir sonraki sefere denemeye karar verdiğim ‘magnum’ benzeri çeşitleri de en az bizim yediklerimiz kadar çekiciydi. Teşekkür etmek için içeri yeniden girdiğimde neden girişteki tabelanın ters durduğunu sordum. Aldığım cevap ‘o şekilde dururken hoşumuza gitti, dikkat çekici olması için öyle asmaya karar verdik’ oldu :)

Bu yaz bu masaların ve dondurmaların müdavimi olacağım gibi görünüyor. Şehirde yeni açılan bir başka dondurmacı daha duydum, orayı da deneyip yazacağım en kısa zamanda!

***

(We visited the new ice cream place in Gothenburg, called Da Luca Gelato. It is located at Skanstorget. They have really delicious Italian ice cream, and a lovely shop that you can enjoy the taste. If you like Italian ice cream and around the city, you should definitely try it!)

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.