Yazı
2 yorum

Her Yer Bembeyaz

Birkaç gün önce hava aniden soğudu. Uzun süredir bekledigimiz kar sonunda perşembe günü yağmaya başladı. İlk tanelerden sonra kar durunca her yer buz tuttu ve baharda erimek üzere öylece kaldı.

Bu sabah uyandığımızda kar geri dönmüştü ve dışarıdaki manzara inanılmazdı. Pazar günleri genellikle yazı yayınlamak yerine haftanın yazılarını düzenlemekle uğraşıyorum fakat yılın bu ilk bembeyaz gününü hemen paylaşmak için sabırsızlandım. Barışla ilk düşüncemiz, çocukluktan kalma alışkanlıkla ‘yarın okullar tatil olur, oleey!’ oldu :)

Belediyenin araçları gelip yolları açmadı henüz. Bizim ara sokak böyle bembeyaz kaldı. Ben de botları ayağıma geçirip, atkıya, bereye sarınıp aşağı indim, kayıp düşmek pahasına bir anda karlar içinde kalan fotoğraf makinasıyla bir kaç fotoğraf çektim. Dışarıda geçirdiğim bir kaç dakika sonunda evin arka tarafındaki ormana gidemeyeceğimi anlayınca oranın fotoğraflarını pencereden çektik.

ilk kar_2013_2

ilk kar_2013_3

ilk kar_2013_4

ilk kar_2013_5

Tüm perdeleri açıp mutfak penceresinin önündeki -Barış’ın ofis masası olarak kullandığı- masaya kurulduk. Kahve içip bu güzelliğin tadını çıkarıyoruz. Kar kendini epey özletmiş, bundan sonra birkaç ay bu manzarayla yaşayacağız.

Şimdi haftanın diğer yazılarını düzenlemeye dönüyorum, hepinize güzel pazarlar dilerim! :)

2 Yorum

  1. çok yakışmış. ankara da aynı anlarda karla buluştu. bu kadar hoş gorunmese de açlığımızı giderdi :)

    Cevap

  2. her kar yağdığında aynı şeyleri düşünürüm. kar demek yok olmak demek bir anlamda. düşen her kar tanesi huzura ve teslimiyete bırakır kendini eriyip yok olma pahasına…

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.