Yazı
2 yorum

Incontro’da Brunch

Pazar günü bir kaç haftadır görüşemediğimiz Jordanka ve Nikola’yla brunch’a gitmeye karar verdik. Bu güne kadar hep akşamları bir şeyler içmeye gittiğimiz Incontro’da haftasonları güzel bir brunch büfesi olduğunu duyduk ve denemeye karar verdik. Rezervasyonlu masalar dışında bir de yer ayırmaya gerek olmayan ilk gelenlerin oturabildiği masalar vardı. Brunch 11:30’da başladığı için biz biraz erken gidip kapıda gitgide uzayan sırada 11:30’a kadar bekledik. Sıranın önlerinde olduğumuz için camlara yakın, aşağı kısımda güzel bir masa bulduk.

Büfe İsveç standartlarına göre oldukça zengindi. Soğuk mezeler, salatalar, jambonlar ve sandviçlerden sonra, bir de pizza ve bruschetta büfesi vardı.

En sevdiğim detaylardan biri içinde kesilmiş parmesenlar olan bir parmesan kalıbıydı. Barış da ben de parmesanı çok sevdiğimiz için, yanına koydukları değişik sosların hepsini deneyebilmek için tabağımızın bir kısmını peynirle doldurduk :)

Et yemeyi sevmiyor olmamın benim için seçenekleri daraltmış olmasına çok sevindim, çünkü açık büfelerde en sevmediğim durum bir çok yiyeceği denemek isteyip de sonunda hiç birinden zevk almamaktır. Bunun için tabağımı oldukça sade tutmaya çalıştım.

Yemeği çok yememek için kendimi tutmamın asıl sebebi tatlı büfesiydi :) Yemekten sonra Barış pankek ve meyve yerken, ben de cupcake, waffle ve cantuccini ile doldurdum tabağımı :)

Incontro’da bir kaç saat geçirip, hem güzel yiyeceklerin tadını çıkardık, hem de uzun uzun sohbet etme imkanı bulduk. Ben bu brunch’ ı çok beğendim. Arada bir haftasonları güzel vakit geçirebileceğimiz, Göteborg’u ziyret eden arkadaşlarımızı da getirebileceğimiz çok güzel bir yerdi. Değişik yerler ve yemekler denemeyi çok sevdiğim için bu brunch pazar günümü oldukça neşelendirdi.

2 Yorum

  1. oooo, çok iştah açıcıı!!!
    Gizemcim, hadi gel de burada brunchdan bruncha koşalım hep beraber! :)

    Cevap

    • sabirsizlikla bekliyorum ben de! gecen cumartesi sizi aradigimda cok kiskandim :) ben gelince de yapalim mutlaka!

      Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.