Yazı
0 yorum

İsveç Denizinde Yüzme

Bu yaz hayatımda ilk defa Ä°sveç’te denize girdim! Bu sıralar hava mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Hatta Ä°sveç’e taşındığımdan beri en sıcak yazı yaşıyorum diyebilirim.

Günlük iÅŸlerimizi yerine getirirken zorlanıyoruz, çünkü aklımız hep dışarıda. SoÄŸuk ülkelerde böyle bir his oluyor, hava güzelken dışarıda deÄŸilsen hep bir suçluluk duyuyorsun. Bu suçluluk duygusunu en aza indirmek için bugünlerde iÅŸ yerine giderken yanıma bikinimi de alıyorum :) Baktım o gün hava güzel, iÅŸten çıkmadan deniz kıyafetine geçip çıkışta doÄŸru HovÃ¥s’a!

HovÃ¥s, Göteborg’da denize girmenin en çok içime sindiÄŸi yer, çünkü kayaların üzerine kurulan iskeleden denize girmek çok rahat ve keyifli. Ayrıca ilginç bir ÅŸekilde bu koyda su kuzey denizlerinden beklenmeyecek derecede berrak.

swimming-in-sweden_03-840x630

swimming-in-sweden_01-840x630

Suyun sıcak olduğunu söyleyemem (tahminim 17-18 C derece civarı), fakat suya girdiğiniz ilk 30 saniye yeniden merdivenlere yönelip çıkmazsanız suya alışacağınızın garantisini verebilirim.

SoÄŸuk suda yüzmeyi sever misiniz bilmiyorum ama bu yaz elimizdekinin en iyisi bu :) Siz yine de Türkiye’nin güney sahillerinin tadını çıkarmaya bakın!

swimming-in-sweden_02-840x629

swimming-in-sweden_04-840x630

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.