Yazı
1 Yorum

Ä°sveç’te Bir Yer – Kommersen Bit Pazarı

“7/50″

2000 yılından beri hizmet veren Kommersen bit pazarı Göteborg’un en büyük sürekli pazarlarından biri. Pazar alanı olarak 1950’lerden kalan, 1400 m2’lik eski bir kereste imalathanesinin içi kullanılıyor. Her cumartesi ve pazar saat 10:00-15:00 saatleri arasında açık olan bu pazarda 100’den fazla tezgah var. Eski eÅŸyalarını satmak isteyenler bu tezgahları isterlerse yalnıca cumartesi veya pazar günü için, veya haftasonluÄŸuna kiralayabiliyorlar. Kiracılar yerlerde tezgah alanları belirtilmiÅŸ çizgilerin içinde satış yapabiliyorlar. Ayrıca pazar kapanırken kendi alanlarını toparlayıp temizlemek zorundalar.

kommersen loppmarknad_02

Kıyafetlerden tablolara, oyuncaklardan mutfak eşyalarına kadar aklınıza gelecek her şeyi bulabildiğiniz bir pazar burası. Tramvay durağının hemen karşısında olduğu için ulaşımı da çok kolay. Benim en sevdiğim özelliği ise binanın dört tarafındaki graffitiler. Arada bir uğrayıp göz atmaya kesinlikle değecek bir yer.

 

1 Yorum

  1. Harika! bayılıyorum bu bir pazarlarına.. Ailemin ve kendi evimde Almanyada ki bir pazarlarından alınmış bir çok eski fincan, radyo, çinko sahanlar, şapkalar, oyuncaklar mevcut. Bir çoğu hiç kullanılmamış gibi tertemiz. Radyoların yanında sararmış faturalarını bile veriyorlar. Şimdi heyecanla guguklu saatimi bekliyorum :)

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.