Yazı
4 yorum

Liseberg’de Noel

Noel öncesi Göteborg’da yapılacak en eÄŸlenceli ÅŸeylerden birini yaptık haftasonu; Liseberg’e gittik! Evet, Liseberg büyük bir lunapark ve esasında yaz aylarının vazeçilmez aktivitelerinden biri, ama buranın yaz dışında da çok popüler olduÄŸu bir zaman var ki o da noelden önceki bir ay.

Kasım ayı ortalarından noele kadar açık olan Liseberg bu dönemde de en az yazın olduğu kadar yoğun oluyor. Soğuk nedeniyle rollercoasterlar kapalı olsa da, hala yapılacak bir sürü şey var. Işıklandırılmış ağaçlar ve yollar, özellikle karlı günlerde inanılmaz güzel görünüyor. İçeride kurulan noel marketi bir sürü müşteriyle dolup taşıyor. Noel müzikleri ve her yere sinen tarçın kokusuyla insanlar karanlık günlerin sıkıcılığından kurtulup noel hazırlıklarına başlamış oluyorlar.

liseberg_jul2013_01

liseberg_jul2013_03

liseberg_jul2013_06

liseberg_jul2013_05

Her sene olduÄŸu gibi yine hem tesadüfen, hem bundan zevk alarak, Liseberg’in açık olduÄŸu günlerin en soÄŸuÄŸunu seçmiÅŸtik yine. Hissedilen sıcaklık -8 dereceydi, yerler buzdu, ve biz eldiven, atkı, beremiz olduÄŸu halde donuyorduk. Yine de çok eÄŸlendik :)

Buraya noel öncesi her geldiÄŸimizde yaptığımız, olmazsa olmaz ÅŸeyler vardı ve bu liste oldukça uzundu: glögg içecektik, geyiklere ve keçilere bakacaktık, 2 kiloluk çikolatalar için ÅŸans tekerleÄŸine tüm bozuk paralarımızı yatıracaktık, Ä°spanyol waffle’ı Churros yiyecektik, sıcak çikolata içecektik, buz pateni pistinde kayanları izleyecektik, birkaç ÅŸans oyunu oynayacaktık, ve yerimiz kaldıysa bir de mini donutlardan yiyecektik…

liseberg_jul2013_02

liseberg_jul2013_04

liseberg_jul2013_07

liseberg_jul2013_08
(insanların ısınmaları için belirli aralıklarla koydukları ateşlerden biri)

liseberg_jul2013_10
(Churros)

liseberg_jul2013_11
(3 top vurursak küçük bir kardanadam kazandıran oyun -malesef başaramadık)

liseberg_jul2013_12

liseberg_jul2013_13

Bulduğumuz kapalı alanlarda ve dışarıdaki ateşlerin başında kısa ısınma molaları vererek listemizdeki her aktiviteyi tamamladık. En son geyikleri ve keçileri görebileceğimiz Nordens Ark bölümünü gezdikten sonra bu senelik Liseberg sezonunu kapatmış olduk. Nisan ayında yeniden açıldığında yıllık giriş kartımızı alıp, aynı heyecanla koşarak geleceğimizden eminim :)

4 Yorum

 1. Yaşasın ışıklı ağaçlar zamanı geldi. En sevdiğim görüntü, bana hep sihirli masalsı hissettirmiştir :) Churros da sanki bizim tulumba tatlısına benziyor görüntü olarak?

  Cevap

  • Duygucum ayni seyi soylemistik biz de, buna serbet doksen aynisi olur diye :) Aklimiz hep Turk tatlilarinda..

   Cevap

 2. Tekrar Merhaba,

  Bir sorum daha olacak:) Scooter bulabilir miyiz? Scooter yanımıza mı alsam diye düşünüyorum….Çok tÅŸkler

  Cevap

  • Satin almak icin bulabilirsiniz fakat odunc almak icin bulabileceginizden emin degilim. Eger kiziniz binmeyi cok seviyorsa yaniniza alabilirsiniz belki.

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.