Yazı
0 yorum

MacBook Air & Apple Tv

Bir süredir aklımda, kolayca yanımda taşıyıp her yerde rahatça kullanabileceğim bir bilgisayar almak vardı. Önceleri ‘Acaba iPad mi alsam?’ diyordum, fakat iPad’in işletim sisteminin ve kullanımının benim ihtiyaçlarımı karşılamayacağına karar verdikten sonra gözüme MacBook Air’ları kestirdim. Önceki hafta dayım iş için Chicago’ya gitttiğini söyledi ve oradan istediğim bir şey olup olmadığını sordu. Bu fırsatı kaçırmayıp 13.3 inch bir MacBook Air’da karar kıldım. Bu hafta İstanbul’da olduğum için de bilgisayarıma hemen kavuştum :)

MacBook Air’la birlikte bir de hayatımızı çok kolaylaştıracağını düşündüğümüz Apple Tv’yi aldık. Bu küçücük siyah kutunun ‘airplay’ özelliğiyle mac os işletim sistemiyle itunes veya Spotify‘dan ses sitemine kablosuz olarak ses aktarabileceğiz. Ayrıca bunun üzerine kuracağımız multi media center (xbmc) sayesinde, Apple Tv’yi projektöre bağlayıp, direk olarak internetten, kablolarla, görüntüyle ve sesle hiç uğraşmadan film izleyebileceğiz.

Gelişen teknolojiyle birlikte zamandan tasarruf ediyoruz. Ben de artık yanımda taşıyacağım MacBook Air’ımla blog yazılarım ve araştırmalarım için daha çok vakit bulabileceğim.

MacBook Air ile ilgili teknik bilgilere buradan, Apple Tv ile ilgili detaylara da buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.