Yazı
0 yorum

MacBook Air & Apple Tv

Bir süredir aklımda, kolayca yanımda taşıyıp her yerde rahatça kullanabileceÄŸim bir bilgisayar almak vardı. Önceleri ‘Acaba iPad mi alsam?’ diyordum, fakat iPad’in iÅŸletim sisteminin ve kullanımının benim ihtiyaçlarımı karşılamayacağına karar verdikten sonra gözüme MacBook Air’ları kestirdim. Önceki hafta dayım iÅŸ için Chicago’ya gitttiÄŸini söyledi ve oradan istediÄŸim bir ÅŸey olup olmadığını sordu. Bu fırsatı kaçırmayıp 13.3 inch bir MacBook Air’da karar kıldım. Bu hafta Ä°stanbul’da olduÄŸum için de bilgisayarıma hemen kavuÅŸtum :)

MacBook Air’la birlikte bir de hayatımızı çok kolaylaÅŸtıracağını düşündüğümüz Apple Tv’yi aldık. Bu küçücük siyah kutunun ‘airplay’ özelliÄŸiyle mac os iÅŸletim sistemiyle itunes veya Spotify‘dan ses sitemine kablosuz olarak ses aktarabileceÄŸiz. Ayrıca bunun üzerine kuracağımız multi media center (xbmc) sayesinde, Apple Tv’yi projektöre baÄŸlayıp, direk olarak internetten, kablolarla, görüntüyle ve sesle hiç uÄŸraÅŸmadan film izleyebileceÄŸiz.

GeliÅŸen teknolojiyle birlikte zamandan tasarruf ediyoruz. Ben de artık yanımda taşıyacağım MacBook Air’ımla blog yazılarım ve araÅŸtırmalarım için daha çok vakit bulabileceÄŸim.

MacBook Air ile ilgili teknik bilgilere buradan, Apple Tv ile ilgili detaylara da buradan ulaÅŸabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.