Yazı
10 yorum

Mist & Dust

Uzun zamandır aklımda yolda gördüğüm güzel ve ilginç giyinmiş insanların fotoğrafını çekip yayınlama fikri vardı. Aylardır bundan bahsedip, nasıl yapsam diye düşünüyordum. Barış bu konuda çok yaratıcı fikirlerle gelip beni cesaretlendirdi. Uzun uzun fotoğraf çekim teknikleri araştırmaları sonunda, bir kaç hafta önce fotoğraf makinamıza yeni bir lens aldık. Elvin de buradayken yeni blogumuz için hep beraber isim ve tema aradık, düşündük taşındık. Bir sürü araştırmadan ve denemeden sonra Mist & Dust artık hazır! :)

Elvin hem blogumuzun ismini buldu, hem de logosunu tasarladı. Mist & Dust için bir de illüstrasyon ve kart (yukarıda) hazırladı. Bu kartlardan pek çok sayıda bastırdık, fotoğraflarını çektiğimiz insanlara, sitenin adresini öğrenmeleri ve kartı da hatıra olarak saklamaları için veriyoruz.

Åžimdiden yollarda saatlerce yürüdük, pek çok insanla konuÅŸtuk, tanıştık. BaÅŸlangıçta daha çekingen, daha kararsızdık. Bir süre sonra alıştık ve benimsedik. Bu proje beni ilk andan beri çok heyecanlandırıyor. Ä°sveç de bu çalışma için bize çok güzel örnekler sunuyor. Umarım Mist & Dust’ı ziyaret eden herkes de bundan bizim kadar keyif alır.

Mist & Dust‘ı Twitter’dan takip etmek için buraya, Facebook’dan takip edip ‘BeÄŸen’mek için buraya, RSS için de buraya tıklayabilirsiniz.

10 Yorum

 1. merhaba kuzum. öncelikle seni çok özlediÄŸimi söyleyeyim. bu blogla ilgili ilk fotografları görünce aman allahım nerden buluyorlar bunları dedim… tabi bunun özellikle hazırlanan bir blog olduÄŸunu bilmiyordum dolsyısıyla anlamsız gelmiÅŸti. neyse nihayet açıklamışsın. 2 yaratıcı insanla çalışmak çok güzel sanırım…neyse önemli olan senin istediÄŸin düşündüğün ÅŸeyin gerçekleÅŸmesi.allah yolunuzu açık etsin kuzum…sizi çok seviyorumm…kendinize çok iyi bakın lütfen..

  Cevap

  • Merhaba,
   Ben de sizi çok özledim gerçekten. Hep Barış’a soruyorum sizi, ama artık görüşsek ne güzel olur.
   Çok teşekkür ederim desteğiniz için de :) Umarım böyle güzel gider bu blog da. Biz de sizi çok seviyoruz, çok dikkat edin kendinize.
   En kısa zamanda da buraya bekliyoruz. Çok öpüyorum.

   Cevap

 2. supeer.. elinize-ayaginiza saglik :)) kucuk bi not: kartvizit`i ince bir siyah cerceve ile daha ortaya mi cikarmali acaba? sevgiler..

  Cevap

 3. bir de boyutunu mu gorsek.??. :)) sooyleeee, kart senin elinde afilli bi fotografini gorsek meselaaaa.. :)
  (kartin boyutunu cok sevdim de…)

  Cevap

  • siyah cerceveyi deneyeyim evet, bir de yolda elimde karti tutarken poz vereyim o zaman :))

   Cevap

 4. merhaba, logo ve site çok başarılı olmuş. fakat merak ettiğim lookbook gibi insanlar kendi hesaplarını açıp kendileri içerik girebilecek mi? biliyorum basit birşey değil ama ileride böyle birşey düşünüyor musunuz merakımdan soruyorum. kolay gelsin.

  Cevap

  • Merhaba,
   Teşekkür ederim, beğendiğine sevindim. Şimdilik öyle bir özellik düşünmüyoruz, biraz daha bizim beğenip çektiğimiz fotoğraflardan oluşsun istiyoruz.

   Gizem

   Cevap

 5. hayırlı olsun Gizemcim :) takip edebileceÄŸimiz bir sitemiz daha oldu yani çok sevindirici :) bu tarz siteleri ben de hep beÄŸenmiÅŸimdir özellikle Japonlarınki çok ilginç oluyor :) moda fotoÄŸrafçılığı da senin için güzel bir uÄŸraÅŸ olacak eminim :) ÅŸimdiden meraktayız sevgiler ….

  Cevap

  • Merhaba DuygucuÄŸum,
   Geçen gün aklımdaydın :) ‘Duygu’nun sesi çıkmıyor, acaba tatilde mi’ diye düşünüyordum :) Umarım yazın güzel geçiyordur.
   Teşekkür ederim, umarım bu siteyi de severek takip edersin. Başlarda zorlandım biraz ama, sonra gözümü karartıp konuştum insanlarla :) Umarım güzel devam eder.
   Sevgiler,
   Gizem

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.