Yazı
3 yorum

Parkta Şarap

Cumartesi günü yakın arkadaşlarımız Cecilia ve Prakash’la buluşup, farklı ülkelerden dansçıların sokakta gösteri yaptıkları Hammarkullen festivaline gittik. Küçük bir festival olmasına rağmen çok fazla insan katıldığı için yoğun ve eğlenceli geçti.

Festival alanında bir şeyler atıştırdıktan sonra şehre döndük. Cecilia’nın evine uğrayıp bir şişe şarap ve üzerine oturmalık bir kaç havlu aldıktan sonra, şehrin gizli bahçelerinden biri olan Näckrosdammen’e gittik.

Üzeri nilüferlerle dolu küçücük bir göl ve geniş çimlerden oluşan bu alan kafa dinlemek ve güneşin tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Etraftaki küçük binalar Göteborg Üniversitesi’nin şehrin her yerine yayılmış binalarından bir kaçı. Öğrenci olduğum zamanlar, sadece yerinden dolayı, acaba Göteborg Üniversitesi’nin burada olan bölümlerinden alabileceğim dersler var mı diye çok araştırmıştım :)

Parkta bizim gibi çimlere yayılmaya gelen bir sürü insan vardı. Bu şekilde, aynı noktada yayılarak şarap içip, sohbet edip, fotoğraf çekip sanırım yaklaşık 3-4 saat geçirdik :)

Akşam saat 8 gibi, hava daha kararmamışken parktan ayrıldık ve Eurovision’ı izlemek için patlamış mısır alıp, televizyonu olduğu için Gökhan’a gittik :)

3 Yorum

  1. Gizem, İsveçlilerden hiç bir farkın yok. Hatta onlardan daha bile güzelsin :)

    Cevap

  2. ben de çimenlere yayılmayı özledim ne zaman yaz gelecek yahu :( bu arada Eurovision’da İsveç birinci olmuş, tebrik ederim :D

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.