Yazı
2 yorum

Renkli Sonbahar

Açıkçası sonbahar en sevdiğim mevsim değil. Biten güzel yaz mevsimi ve gelecek olan karlı, soğuk kış günlerinin arasında bir ara mevsim yalnızca benim için. Zevk aldığım tek yanı rengarenk olan ağaçlar yapraklarını dökmeden önceki günler. Bu dönem önceki yıllarda hep bir kaç gün sürdü, ben o güzel renkleri hiç yakalayamadım. Şimdi yaklaşık on gündür her yer rengarenk ve ben bu manzaraya büyülenmiş gibi bakıyorum.

Pazar günü fotoğraf makinemi alıp parklarda dolaşmaya çıktım. Kırmızı yapraklı ağaçların zamanını kaçırmadığım için özellikle mutluydum..

Parklarla ve ormanlarla dolu İsveç sanki fırçayla boyanmış gibi, masal gibi görünüyor sonbaharda. Sizin olduğunuz yerlerde nasıl geçiyor sonbahar?

sonbahar2013_2

sonbahar2013_3

sonbahar2013_4

sonbahar2013_5

sonbahar2013_6

sonbahar2013_7

sonbahar2013_8

2 Yorum

  1. bizim buraları, pet ÅŸiÅŸe ve gıda ambalajlarını sokaklara bırakanlar saÄŸolsun, sadece sonbaharda deÄŸil her mevsim rengarenk. ÅŸimdi bir de sokaklar tosun, düve ve koç gibi her nevi büyük-küçük başın o kırmızı artıklarıyla daha bir canlı, daha bir … nasıl demiÅŸtiniz? ah evet “masalsı”. Medeniyetimizden ha öldük ha öleceÄŸiz.

    Ä°sveç’e tavsiyem çöplerini dönüştürmekten vazgeçip sokaÄŸa bırakmayı denesinler. çoÄŸoÅŸ oluyür.

    :))

    Cevap

  2. renkleri sevdiÄŸimden sonbaharı da çok severim. dediÄŸin gibi yaz’dan kışa geçerken arada kalmasa, uzun uzun bizimle olsa keÅŸke..

    Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.