Yazı
6 yorum

Elvin’in Mezuniyeti – Sabancı Üniversitesi 2011

Elvin bu sene Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Bu bölümün inceliklerini çok iyi bilmiyorum ama Elvin’in çok çalışıp çok yorulduğunu, çok şey öğrendiğini ve ortaya çok güzel projeler çıkardığını biliyorum. Çalışırken, sabahlarken, her şeyden yorulmuşken bu mezuniyet gününü ve diplomasını düşünerek tüm zorlukların üstesinden gelmişti :)

Elvin’in törenden önce okula biraz erken gitmesi gerekiyordu. Barış ve arkadaşımız Ayşegül’le beraber erkenden gittik. Elvin bütün gün ve yol boyunca baya heyecanlıydı, ama okula gelip de arkadaşlarıyla buluşunca heyecanı yatıştı. Sıraya girip tören düzenini oturtmak için öğrencileri sahne arkasına aldılar. Biz de fotoğraf çekip, sohbet edip bizimkilerin gelmesini bekledik.

Tören başlarken öğrenciler sahne arkasından yürüyerek yerlerine yerleştiler. Elvin sağ tarafın ortalarında oturuyordu ama onu görüp takip etmemiz biraz zor oldu. Güler Sabancı ve rektör Nihat Berker’in konuşmalarının ardından, yüksek lisans ve lisans öğrencilerinden de temsilciler konuşma yaptılar.

Dayım ve Burcu minik kuzenim Ayşegül’le beraber gelmişlerdi, fakat tören sırasında Ayşegül biraz sıkıldığı için sık sık onu dolaştırmaya çıktılar. Bu sırada Barış da bizim fotoğraflarımızı çekti (yukardaki fotoğrafta anneannem ve teyzemleyim, alttakinde de babam ve eşi Aynur’la).

Ayşegül gezerken aldığı kekini yerken öğrenciler diplomalarını almaya başladılar. Önce Mühendislik Fakültesi, daha sonra Yönetim Bilimleri Fakültesi, en son da Elvin’in fakültesi olan Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi diplomalarını aldılar. O yüzden sıra Elvin’e geldiğinde hava biraz kararmıştı bile. Yine de güzel pozlarını yakaladık :)

Tören bittikten sonra göle yakın, spor merkezi ve gösteri merkezinin arasındaki geniş kokteyl alanına geçtik. Orada insanlar herkesle görüşüp sohbet etmeye fırsat bulabildiler. Güzel müzikler eşliğinde yemek yiyip bir şeyler içtik.

Bizimkiler saat 23:00 gibi ayrıldılar. O saatten sonra çoğunlukla öğrenciler kalmıştı. Daha sonra yağmur çiselemeye başkladı ama hiç kimsenin umrunda değildi :) Herkese yağmurluk dağıttılar, biz de yağmurluklarımızı giyip dans ettik. Müzik sesi git gide yükseldi, yağmur da hızlanınca çok eğlenceli bir ortam oldu :)

“2011 mezunları” yazılı küçük bir sahne kurmuşlardı, isteyen önünde hatıra fotoğrafı çektirebiliyordu. Barış’la ben de Sabancı Üniversitesi’nden 2007 yılında mezun olmamıza rağmen o zaman tanışmıyor olduğumuz için böyle bir hatıra fotoğrafına bu sene sahip olmak istedik :)

Sabancı Üniversitesi artan nüfusuna rağmen yine çok güzel bir iş çıkarmıştı. Her şey çok düzenli ve yolunda gitti. Tören ve kokteyl boyunca hiç bir problem yaşanmadı. Diploma dağıtımından oturma düzenine, yemek servisinden temizliğe ve yağmurlukların dağıtılmasına kadar her şeyin çok ince düşünüldüğü belliydi. Benim de dört sene önce mezun olduğum Sabancı Üniversitesi’nin hep aydınlık gençler yetiştirmesini ve nice güzel mezuniyet törenlerine ev sahipliği yapmasını diliyorum.

6 Yorum

 1. Nonicim ne güzel yazmışsın.. Sanki ben mezun olmuşum gibi heyecanlandım.. Elvin’in bundan sonra da aynı başarıyı sürdüreceğine inanıyoruz.. Kocaman öpüyorumm :-))))

  Cevap

  • Teyzosumm :) yazabilmis miyim guzel? Heyecanimizi aktarmaya calistim :) Ne guzeldi o gun.. Evet, artik Elvin’in onunde istedigi gibi doldurabilecegi guzel, yeni bir sayfa var. Bakalim neler yapacak.. :)
   Opuyorum!

   Cevap

 2. gizemcim, cok fotografik bir oyku olmus.. orada olmayan biri icin bile icine girebilecegi gibi.. ellerine saglik.. hersey guzeldi o gün, elbette en guzeli elvin’in mezun olması idi ama bunlar disinda en sempatik, en kendiliğinden , eğlenceli ve renkli bolum bence “yagmurlu ve yagmurluklu” kisim olmus.. :))

  Cevap

  • Çok teşekkür ederiiim :) Evet harika bir gündü, dediğiniz gibi eğlencesinden öte de, Elvin’in mezun olması çok güzeldi :) Yağmurluklu halimiz en doğal yakalanmış halimizdi gerçekten de, çok samimi bir ortam oluştu zaten yağmurla beraber bir anda, o da güzel bir anı oldu.
   Öpüyorum!

   Cevap

 3. Ne kadar güzel, ne kadar tatlı olmuşsunuz.
  Her zaman mutlu, her zaman başarılı olun.

  Cevap

  • Teşekkür ederiz, umarız hayat herkese dilediği ve hak ettiği güzellikleri verir.
   Sevgiler,
   Gizem

   Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.