Yazı
0 yorum

Şehirde Bir Gün

Dün ve bugün dini bir bayram nedeniyle tatildi. Uzun bir noel tatilinden sonra ikinci bir tatil çok iyi geldi :) Bugün şehre gidip yeni makinamızla biraz fotoğraf çektik.

Şehir merkezinde ‘Jafaris Donut’ adında küçük bir donut büfesi açılmıştı geçen yıl. Önünden her geçişte zor tutarım kendimi bir şeyler almamak için. Bugün dayanamadık çikolatalı ve fındıklı donut aldık :)

Yaz aylarında, ya da kış bastırmamışken buraya gelenlerin hatırlayacağı şehir merkezindeki kanal tamamen buz tutmuş ve üzeri karla kapanmıştı.

Fotoğraf makinamızı denemek için değişik ayarlarla bir sürü fotoğraf çektik. Hava soğuk olduğundan ellerimiz çok üşüdü. Yakındaki mağazalara girip çıkıp ısınarak devam ettik yolumuza.

Yukardaki fotoğraftaki minik sokağın adı ‘Victoriapassagen’. Türkçe’de ‘Viktorya Geçidi’ demek. İki büyük sokağı dik keserek birbirine bağlayan çok küçük bir geçit, ama şehrin en sevimli ve en sevilen yerlerinden biri. Sokak üzerinde çok güzel bir kafe ve butik çikolata mağazaları var.

Hava aydınlıkkten çektiğimiz kanal manzarasının aynısını bir de gün batımından sonra çektik. Böylece fotoğraf makinamızın gece ayarlarını da denemiş olduk.

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.