Yazı
0 yorum

Sushi Eriksberg

Bir gün İsveç’ten ayrılırsam en çok özleyeceğim şeylerin başında sushi geliyor. Biliyorum kulağa mantıksız geliyor ama henüz Japonya’ya gitmediğim için bana göre dünyanın en güzel sushi’si burada yapılıyor. İsveç’te dünya mutfaklarından çok sayıda restoran bulunuyor. Bunların en pratik ve ekonomik olanları sushi restoranları. Aralarında büyük ve pahalı olanları bulunsa da çoğunluğu yalnızca paket yemek satan küçük dükkanlar.

Bizde hemen hemen haftada bir kere bu küçük dükkanlardan sushi alıp evde yiyoruz. Geçen haftasonu adını uzun zamandır ‘Göteborg’daki en iyi sushi’ci’ diye duyduğum Eriksberg’deki Sushi Eriksberg‘e gittik. İçerisi gerçekten de çok güzel ve temiz görünüyordu. İnsanlar çoğunlukla paket yemek aldıkları için içeride yalnızca bir kaç masanın bulunuyordu. Biz de bir masa seçip oturduk ve favori sushi’lerimizi ve menüye dahil olan Miso çorbalarımızı sipariş verdik. Hepsi çok lezzetliydi.

Japonya’da yaşayan arkadaşlarım oradaki sushi’lerin İsveç’tekilerle karşılaştırılamayacak kadar güzel olduğunu söylüyorlar. Her gün sushi yeme fikri bana en parlak fikirlerden biri gibi görünürken, bir gün Japonya’ya gidersem oradan geri nasıl dönerim bu halde bilemiyorum :)

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.