Yazı
0 yorum

Sushi Eriksberg

Bir gün Ä°sveç’ten ayrılırsam en çok özleyeceÄŸim ÅŸeylerin başında sushi geliyor. Biliyorum kulaÄŸa mantıksız geliyor ama henüz Japonya’ya gitmediÄŸim için bana göre dünyanın en güzel sushi’si burada yapılıyor. Ä°sveç’te dünya mutfaklarından çok sayıda restoran bulunuyor. Bunların en pratik ve ekonomik olanları sushi restoranları. Aralarında büyük ve pahalı olanları bulunsa da çoÄŸunluÄŸu yalnızca paket yemek satan küçük dükkanlar.

Bizde hemen hemen haftada bir kere bu küçük dükkanlardan sushi alıp evde yiyoruz. Geçen haftasonu adını uzun zamandır ‘Göteborg’daki en iyi sushi’ci’ diye duyduÄŸum Eriksberg’deki Sushi Eriksberg‘e gittik. İçerisi gerçekten de çok güzel ve temiz görünüyordu. Ä°nsanlar çoÄŸunlukla paket yemek aldıkları için içeride yalnızca bir kaç masanın bulunuyordu. Biz de bir masa seçip oturduk ve favori sushi’lerimizi ve menüye dahil olan Miso çorbalarımızı sipariÅŸ verdik. Hepsi çok lezzetliydi.

Japonya’da yaÅŸayan arkadaÅŸlarım oradaki sushi’lerin Ä°sveç’tekilerle karşılaÅŸtırılamayacak kadar güzel olduÄŸunu söylüyorlar. Her gün sushi yeme fikri bana en parlak fikirlerden biri gibi görünürken, bir gün Japonya’ya gidersem oradan geri nasıl dönerim bu halde bilemiyorum :)

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.