Yazı
3 yorum

Temmuz’da Neler Oldu

Birkaç aydır zamanımın çoÄŸunu yeni blogum Usual Days‘e ayırıyorum. Buraya yeni yazı koyup koymayacağımla ilgili çok sorular aldım. Ä°ki bloga ayrı içeriklerde aynı anda yazı hazırlamak zaman açısından benim için mümkün olmadığından, bir yandan da bu blogu da canlı tutmak istediÄŸimden geçtiÄŸimiz ayları ayrı ayrı özetleyen yazılar yayınlamak istedim.

Temmuz ayı geçtiÄŸimiz yılların aksine bu sene Göteborg’daki en sıcak aydı. Birkaç hafta üstüste hava 28 derece civarında olunca herkesle beraber ben de aklımı yitirdim :) ÇoÄŸu günler iÅŸe yanımda plaj eÅŸyalarımla gidip, iÅŸ çıkışı soluÄŸu deniz kenarında alıyordum. Geri dönüp baktığımda o günleri rüya gibi anıyorum (HovÃ¥s’taki deniz maceralarım).

swimming-in-sweden_05

swimming-in-sweden_03-840x630

Yazla beraber ‘Ne Giydim’ çekimlerine de ağırlık verdim. Bu çekimde giydiÄŸim kıyafetler uzun zamandır en sevdiÄŸim kombinasyon oldu (fotoÄŸrafların devamı için buraya göz atabilirsiniz).

summer-roses7

summer-roses1-840x1260

Yazın bizim gibi Ä°sveç’in keyfini çıkarmak için tatile gitmeyen arkadaÅŸlarımızla bolca vakit geçirdik. Hemen hemen hepimizin ailesi ziyarete geldi. DoÄŸum günlerinde burada olan Yafen’in anne ve babasına onların evinde parti düzenledik. Ne de olsa onlar bizim Çinli ebeveynlerimiz sayılıyorlar :)

chinese-parents1-840x560

chinese-parents4

Yazın en güzel zamanlarından bazıları yeni piknik sandalyelerimizle parklarda ve ormanlarda geçirdiğimiz zamanlardı. Yanımızda atıştırmalıklar, kahve, su ve kitaplarımızla o sandalyelerin ve piknik örtümüzün üzerinde saatler geçirmiş olabiliriz.

picnic-chairs1

Temmuz ayında Ä°stanbul’dan yakın arkadaşımız Pınar bizi ziyarete geldi. Onunla güzel havanın tadını çıkardık. Çok güze çekimler yaptık, arabaya atlayıp daha önce bizim de görmediÄŸimiz yerleri keÅŸfettik, deniz kenarı bir kasabada mola verip denize girdik, konserlere gittik, çok ama çok eÄŸlendik (graffitiler önünde çekimimiz ve yol hikayemiz).

graffiti2-840x560

graffiti4

bohuslan-sunday02

Geçtiğimiz aylar için yapacağım bu özet niteliğinde yazılar için ne düşündüğünüzü benimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı ve iki blogu aynı anda idare etmekle ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

 

3 Yorum

 1. Merhaba!
  Ben iki blogunuzu da takip ediyorum. (İkincisini (usualdays.com) ilk başladığı andan itibaren; ilkini yani bunu ise keşfettiğim andan itibaren. ) Ara ara mailleştiğimiz de oluyor. Dolayısı ile, bu kadar takip ettiğim ve sizin de emek harcadığınız bu iki blog hakkında birkaç yorumda bulunmam gerekli, diye düşünüyorum.
  Anladığım kadarıyla, ikincisinde daha profesyonel bir blog hazırlamışsınız, daha fazla insana ulaşsın diye de İngilizce hazırlamışsınız ve çok da güzel olmuş! Ancak, benim fikrim, ilk blogunuzun daha ayrıntılı postlar içerdiği ve daha samimi olduğu yönünde. İkincisini de seviyorum, çok güzel paylaşımlarınız oluyor ancak bende ilkinin yeri bir başka. İlkinde hem oradaki yaşantımdan parçalar buluyordum, hem de daha bir günlük yazıyormuşsunuz ya da bizimle sohbet ediyormuşsunuz havasında idi.
  Bir diÄŸer nokta da, Ä°ngilizce bildiÄŸim için usualdays’i takip etmemde bir problem olmuyor, belki Ä°ngilizce bilmeyen takipçilerinizden de o yönde bir sitem alıyor olabilirsiniz :-)
  Ancak, hem çalıştığınız için hem de blog hazırlaması zaman gerektiren bir aktivite olduğu için belki ikisini bir arada yürütmek zor geliyordur, anlıyorum.
  Bu yazdıklarımdan kendi çıkardığım sonuç, bu iki blog arasında karşılaştırma yapmanın doğru olmadığı yönünde! :-)
  Belki bir de sinema ile ilgili bir post yapabilirsiniz :) Bir de koşu hakkındaki tüyolarınızı merak ediyorum.
  İyi günler diliyorum, umarım paylaşımlarınız devam eder.

  Cevap

  • Merhaba Gulsun, tesekkur ederim yorumun icin. Dusuncelerini paylasmana cok sevindim :) Sana katiliyorum, iki blogu karsilastirmak belki dogru olmaz. Usual Days’in daha profesyonel oldugu ve daha fazla kisiye hitap etmeyi amacladigi dogru. Burayi da tamamen arka plana atmak istemiyorum. Bakalim zamanla nasil bir dengeye oturacak. Sinema ve spor konusunda guzel fikirler dusunecegim :)
   Sevgiler..

   Cevap

 2. Merhaba :)
  Bu blog benim ilk göz aÄŸrım. Kuzey Avrupa ülkelerinde yaÅŸayabilir miyiz diye düşünürken rastladım ve tamam dedim burası bana göre.Tüm postları bi kaç saatte okuduÄŸumu hatırlıyorum. Burayı ihmal etmene gönlüm hiç razı olmuyor açıkçası.Usual Days’te güzel bi blog ama burası kesinlikle daha ayrıntılı ve doyurucu.
  Kolay gelsinnnn…

  Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.