Yazı
0 yorum

Wandlebury Country Park

Pazar günü Cambridge’in güneyinde, uzun zamandır önünden geçerken nasıl bir yer olduğunu merak ettiğimiz Wandlebury ormanına gittik ve büyülendik. Parkın tamamında hem oyunlar oynanabilecek çok geniş çim düzlükler, hem de ağaçların arasında uzun yürüyüşler için düzenlenmiş patikalar vardı. Bunların arasında hayvanların otlandığı büyük alanlar, piknik yapmak isteyenler için kurulmuş masalar, ve havanın uygun olduğu zamanlarda açılan küçük seyyar kafeler de bulunuyordu.

İlkbahar ve yaz aylarında gözlenebilecek pek çok hayvandan biz yalnızca bir kaç kuş çeşidi, karıncalar, uğur böcekleri, otlanan inekler ve koyunlar gördük. Yaz aylarında burada hem yetişkinler hem de çocuklar için pek çok etkinlik yapılıyormuş.

Pazar günü hava inanılmaz güzeldi ve burada bir kaç saat geçirdik. Bu sene ilk defa -hatta biraz erkence- baharın geldiğini hissettim ve bu beni zannettiğimden daha mutlu etti. Wandlebury’i biraz geç keşfettiğimiz için üzüldük, ama önümüzde koca bir bahar ve yaz var, ve evimize 6-7 dk araba mesafesinde olan bu parkın tadını tüm yıl fazlasıyla çıkaracağımızdan eminim.

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.