Yazı
2 yorum

Wandlebury Country Park

Pazar günü Cambridge’in güneyinde, uzun zamandır önünden geçerken nasıl bir yer olduÄŸunu merak ettiÄŸimiz Wandlebury ormanına gittik ve büyülendik. Parkın tamamında hem oyunlar oynanabilecek çok geniÅŸ çim düzlükler, hem de aÄŸaçların arasında uzun yürüyüşler için düzenlenmiÅŸ patikalar vardı. Bunların arasında hayvanların otlandığı büyük alanlar, piknik yapmak isteyenler için kurulmuÅŸ masalar, ve havanın uygun olduÄŸu zamanlarda açılan küçük seyyar kafeler de bulunuyordu.

İlkbahar ve yaz aylarında gözlenebilecek pek çok hayvandan biz yalnızca bir kaç kuş çeşidi, karıncalar, uğur böcekleri, otlanan inekler ve koyunlar gördük. Yaz aylarında burada hem yetişkinler hem de çocuklar için pek çok etkinlik yapılıyormuş.

Pazar günü hava inanılmaz güzeldi ve burada bir kaç saat geçirdik. Bu sene ilk defa -hatta biraz erkence- baharın geldiÄŸini hissettim ve bu beni zannettiÄŸimden daha mutlu etti. Wandlebury’i biraz geç keÅŸfettiÄŸimiz için üzüldük, ama önümüzde koca bir bahar ve yaz var, ve evimize 6-7 dk araba mesafesinde olan bu parkın tadını tüm yıl fazlasıyla çıkaracağımızdan eminim.

2 Yorum

  1. Merhaba Gizem Hanım,

    Blogunuzun, yazdıklarınızın ve çekmiÅŸ olduÄŸunuz fotoÄŸrafların sıkı bir takipcisiydim Türkiye’de yaşıyorken. Belki sosyal mecraların deÄŸiÅŸmesi ve instagram/diÄŸer aplikasyonların popülerleÅŸmesiyle blog okumayı uzun süredir gerçekleÅŸtiremediÄŸimi hatırladım. Bugün daha önceden yer imlerine iÅŸaretlediÄŸim blogları tek tek ziyaret edip o eski zamanları yad etmeye baÅŸlamıştım ki malesef bir çok içerik üreticisinin artık yazmadığına ÅŸahit oldum. Bu açıkcası oldukça üzdü beni çünkü herkesin yaptığı bir çıkarımla “yeni nesil internet uygulamalarının” artık sadece kısa instagram videoları ya da uzun youtube içeriklerine dönüp, okumaktan çok izleyip hızlıca tüketmeye baÅŸladığımızı anladım. Sonra sizin blogunuzda hala yazmaya devam ettiÄŸinizi hatta aynı ülkede yaÅŸamaya baÅŸladığımızı görünce içim ısındı açıkcası. Londra’da yaÅŸayan biri olarak Cambrigde’i yeniden ziyaret edip bahsettiÄŸiniz yerleri ve parkları görme gerekliliÄŸi oluÅŸtu hızlıca. Umarım yazmaya devam edersiniz, blogunuzu senelerdir ziyaret etmediÄŸim için özürlerimi kabul edin lütfen ve yazın lütfen. Çünkü hem sizi okumak mutlu ediyor hem de eski bir arkadaşımı yeniden görüyor gibiyim. TeÅŸekkürler, sevgilerimle…

    Cevap

    • Yazdiklariniz beni gercekten cok mutlu etti. Cok tesekkur ederim bunlari benimle paylastiginiz icin. Bana yazmaya devam etmek icin motivasyon verdiniz. Cambridge’e her zaman bekleriz! Sevgiler

      Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.