Yazı
2 yorum

Wandlebury Country Park

Pazar günü Cambridge’in güneyinde, uzun zamandır önünden geçerken nasıl bir yer olduğunu merak ettiğimiz Wandlebury ormanına gittik ve büyülendik. Parkın tamamında hem oyunlar oynanabilecek çok geniş çim düzlükler, hem de ağaçların arasında uzun yürüyüşler için düzenlenmiş patikalar vardı. Bunların arasında hayvanların otlandığı büyük alanlar, piknik yapmak isteyenler için kurulmuş masalar, ve havanın uygun olduğu zamanlarda açılan küçük seyyar kafeler de bulunuyordu.

İlkbahar ve yaz aylarında gözlenebilecek pek çok hayvandan biz yalnızca bir kaç kuş çeşidi, karıncalar, uğur böcekleri, otlanan inekler ve koyunlar gördük. Yaz aylarında burada hem yetişkinler hem de çocuklar için pek çok etkinlik yapılıyormuş.

Pazar günü hava inanılmaz güzeldi ve burada bir kaç saat geçirdik. Bu sene ilk defa -hatta biraz erkence- baharın geldiğini hissettim ve bu beni zannettiğimden daha mutlu etti. Wandlebury’i biraz geç keşfettiğimiz için üzüldük, ama önümüzde koca bir bahar ve yaz var, ve evimize 6-7 dk araba mesafesinde olan bu parkın tadını tüm yıl fazlasıyla çıkaracağımızdan eminim.

2 Yorum

  1. Merhaba Gizem Hanım,

    Blogunuzun, yazdıklarınızın ve çekmiş olduğunuz fotoğrafların sıkı bir takipcisiydim Türkiye’de yaşıyorken. Belki sosyal mecraların değişmesi ve instagram/diğer aplikasyonların popülerleşmesiyle blog okumayı uzun süredir gerçekleştiremediğimi hatırladım. Bugün daha önceden yer imlerine işaretlediğim blogları tek tek ziyaret edip o eski zamanları yad etmeye başlamıştım ki malesef bir çok içerik üreticisinin artık yazmadığına şahit oldum. Bu açıkcası oldukça üzdü beni çünkü herkesin yaptığı bir çıkarımla “yeni nesil internet uygulamalarının” artık sadece kısa instagram videoları ya da uzun youtube içeriklerine dönüp, okumaktan çok izleyip hızlıca tüketmeye başladığımızı anladım. Sonra sizin blogunuzda hala yazmaya devam ettiğinizi hatta aynı ülkede yaşamaya başladığımızı görünce içim ısındı açıkcası. Londra’da yaşayan biri olarak Cambrigde’i yeniden ziyaret edip bahsettiğiniz yerleri ve parkları görme gerekliliği oluştu hızlıca. Umarım yazmaya devam edersiniz, blogunuzu senelerdir ziyaret etmediğim için özürlerimi kabul edin lütfen ve yazın lütfen. Çünkü hem sizi okumak mutlu ediyor hem de eski bir arkadaşımı yeniden görüyor gibiyim. Teşekkürler, sevgilerimle…

    Cevap

    • Yazdiklariniz beni gercekten cok mutlu etti. Cok tesekkur ederim bunlari benimle paylastiginiz icin. Bana yazmaya devam etmek icin motivasyon verdiniz. Cambridge’e her zaman bekleriz! Sevgiler

      Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.