Yazı
4 yorum

Yeni Yıl Partisi

Bu yılbaşını ilk defa ailemden uzak, Göteborg’da geçirdim. Daha önceki yılbaşlarını hep anneannemlerde kutlardık. Anneannem çok güzel yemekler hazırlardı, teyzem de büyük özenle evi süsleyip, bizim için çok güzel hediyeler alırdı. Bu yılbaşını da onlarla kutlamayı çok isterdim, ama ne yazık ki vize problemleri yüzünden İstanbul tatilimden erken döndüm. Ailemle birlikte olamadım, ama burada da çok güzel bir kutlama yaptık.

Göteborg’daki tüm yakın arkadaşlarımızı bize davet ettik. Herkes yiyecek ve içecek bir şeyler getirdi. Barış hamur açıp pizza yaptı. Tarifi italyan arkadaşımız Livia’dan almıştık. Şimdiye kadar bir kaç kez denedik, bu seferki en iyisi oldu. Jordanka peynirli ve naneli börek, Gökhan kurabiye ve cips getirdi. Benim partiye katkım parti tabak ve bardakları almak, balon şişirmek ve duvara kağıtlarla yazı yazmaktan ibaretti :) (ilk fotoğraftaki yazı benim eserim)

Nikola evlerinde ne kadar kokteyl malzemesi, dondurma ve meyve varsa hepsini getirmişti, tüm gece Jordankayla birlikte bize kokteyller hazırladı.

Ben de partiden önce aldığım ve tek tek paketlediğim çikolatalara numaralar yapıştırdım. Sonra çekiliş yapıp herkese numarasına gelen çikolatayı dağıttım.

Bol bol içip dans edip yemek yedikten sonra, yeni yıla yarım saat kala hep beraber şehre indik. Şehirdeki en büyük cadde olan Avenyn’un en başındaki meydan yeni yılı kutlamak için gelen insanlarla doluydu. Herkesin elinde şampanya şişeleri ve kadehler vardı. Yeni yıla beş dakika kala biz de orada olduk ve 2011’i orada havai fişek gösterileriyle karşıladık.

2011’in herkes için huzurlu ve mutlu geçmesini diliyorum! Herkese güzel seneler…

4 Yorum

  1. ben de çohgzel cips ve kuki getirmiştim çukulatalı.. araya kaynamış herhalde

    Cevap

    • :O aaaa orayı baya değiştirip yazıp silmiştim, gerçekten kaynamış. Editledim ama :D teşekkür ederiz Gökhancım, o cookie lerin hepsini bizzat kendim mideye indirdim ertesi günü!

      Cevap

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.