Yazı
2 yorum

Almanya YolculuÄŸumuz – Rothenburg ob der Tauber

Dresden sonrası bir gece Würzburg’da kaldık ve böylece Bavyera bölgesine, ve görmek için sabırsızlandığımız, sonraki 2 gün boyunca detaylı gezeceÄŸimiz Romantische Straße (Romantik Yol)’un ilk noktasına ulaÅŸmış olduk. Würzburg küçük ve sevimli bir ÅŸehirdi. Sonraki durak noktalarımıza geç kalmamak için burada yarım gün geçirip yola çıktık. 

Otoyol yerine Romantische Straße tabelalarını takip ederek, dar ama manzarası harika olan yolda yaklaşık bir saat ilerledikten sonra Rothenburg’a vardık. Tam adıyla Rothenburg ob der Tauber’in, (‘Tauber nehrinin üst kısmındaki kırmızı kale’ anlamına geliyor) kale duvarlarıyla çevrili alanda kalan sokakları ve binaları ortaçaÄŸ hissi veriyor. Bu sokaklara adım attığınız an zaman durmuÅŸ gibi geliyor. Arabayı uygun bir yere park ettikten sonra bu sokaklarda rast gele yürümeye baÅŸladık. geldiÄŸimiz her köşede önümüzde uzanan yollar ve binalar o kadar güzel görünüyordu ki, her yeri yürüyüp tüm ÅŸehri görmeliyiz diye düşündük. Yarım saat gezip yola devam ederiz diye tahmin ettiÄŸimiz şehirde neredeyse iki saat harcadık ve aklımızı burada bırakıp Romantik yola geri döndük.

Almanya gezimizi tamamladıktan sonra da, şimdi geri dönüp baktığımda Rothenburg gerçekten de gördüğüm en güzel Alman şehriydi.

rothenburg-5

rothenburg-1

rothenburg-2

rothenburg-3

rothenburg-4

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.