Yazı
2 yorum

Ada Gezisi – Öckerö ve Hönö

Haftasonu nereleri gezsek diye haritayı açıp kendimize yer beÄŸendik. Göteborg’un kuzeybatı sahiline yakın irili ufaklı adalardan yanyana olan Öckerö ve Hönö’yü gözümüze kestirdik.

Kıyıdan Hönö’ye 5 dakikalık bir feribot yolculuÄŸuyla varılıyor. Ada halkı, ada hissini kaybetme korkusuyla, ana karadan adaya köprü yapılmasına karşı çıktıkları için ulaşımı küçük bir arabalı feribot saÄŸlıyor. Bu feribot da devletin buraya yapması gereken yolun yerini aldığı için herkese ücretsiz.

honö1

honö2

honö7

Buradaki adalar birbirlerine küçük köprülerle baÄŸlılar. Biz de Hönö’den direk Öckerö’ye geçip önce burayı gezmeye baÅŸladık. Sonuna kadar araba yolunu takip edip, son bulduÄŸumuz deniz kenarında, kayalıkların üzerlerinde yürümeye baÅŸladık. Bu uçta rüzgar çok ÅŸiddetliydi, yine de manzaraya dalıp yarım saate yakın dolaÅŸtık.

honö5

Dönüş yolunda Hönö’nün merkezinde mola verdik. Yazın çok daha güzel ve hareketli olduÄŸuna inandığımız yerler bu soÄŸuk pazar gününde çok sakindi. Dükkanların çoÄŸu mevsim dolayısıyla kapalıydı.

honö3

honö4

honö9

Yine de açık bir kafe bulup içeri girdik. Benim için günün en güzel anı burada kahve içip, ısınıp, tarçınlı çörek yemekti. Biraz dinlendikten sonra feribotla yeniden Göteborg’a döndük.

honö8

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.