Yazı
2 yorum

Aspen Gölü – Scooter’la Ä°kinci Gezimiz

Scooter’ımızla ilk gezimizden sonra, o hızla ertesi güne daha büyük planlar yaptık. Yine haritayı açıp gidilebilecek mesafede bir göl seçtik. Bu seferki gölümüz Aspen’e de daha önce hiç gitmemiÅŸtik. Sırt çantamıza piknik örtümüzü, yiyeceklerimizi, güneÅŸ kremimizi koyup, kaskları takıp yola çıktık.

Aspen evden yaklaşık 20 km uzaktaydı. Bu gün ilk uzun yolumuza çıkmış olduk :) GittiÄŸimiz yol çok güzeldi. Scooter’la otoyoldan gitmemiz yasak olduÄŸu için küçük yolları takip ettik. Bu yollar otoyoldan çok daha eÄŸlenceliydi. Yolun büyük kısmı çok az virajlı, bir yanda orman diÄŸer yanda göl manzaralıydı. Bu gezinin en eÄŸlendiÄŸim kısımlarından biriydi bu yoldan geçmek. Yolda giderken durup fotoÄŸraf çekmediÄŸimize üzüldüm, fakat Google Maps’te bu yolu buldum. Burada da paylaÅŸmak istiyorum.

Gölün en güzel plajının doÄŸu tarafında olduÄŸunu öğrendik, o yüzden de bu yoldan bir süre devam edip oraya ulaÅŸtık. Ahmet ve Gökhan arabayla geldiler. Jordanka’yla Nikola da bisikletle gelmeye karar verdiler. Gölün bu kısmı onların evinden de 20 km olduÄŸu için geldiklerinde baya yorulmuÅŸlardı, ama yolun güzelliÄŸi onların da sıkılmadan gelmelerini saÄŸlamıştı.

Göle vardığımızda kıyı çok kalabalıktı. Güneşi ve tatili fırsat bilen herkes bizim gibi piknik örtülerini alıp gelmişti. Göl tahmin ettiğimizden daha sığdı. Aslında yüzme hayaliyle hepimiz bikini ve mayolarımızı giyip gemiştik ama suyun içinde yürümekle ve güneşlenmekle yetindik.

Jordanka’ların getirdiÄŸi küçük raketler ve plastik bir topla uzun süre oynadık :) Barış hepimizi yendi. Daha sonra da çevreyi tanımak için yürüyüşe çıktık. Aspen, Lerum denilen ilçeye baÄŸlı. Burayı daha önce hiç gezmemiÅŸtim. Genelde bahçeli büyük evlerin olduÄŸu, yazlık havasında bir yer. Ya da hava sıcak olduÄŸu için bize öyle geldi, bir de kışın görmek lazım :)

Plajın hemen karşısında içecek ve dondurma satan küçük bir büfe vardı. Çocukların plajdan yalınayak koşarak bu büfeye gelip dondurma aldıklarını görünce kendimi gerçekten de bir sahil kasabasında gibi hissettim.

Gölün yanındaki küçük köprüden geçip kıyıdan yürümeye devam edince çok güzel bir park gördük. Bu parkın devamında da göle girenler vardı, ama burası ilk plaj gibi kum değildi.

Barbekü yapıp yediğimiz yemekler ve temiz havada koşturup oyun oynadıktan sonra bir süre yere uzanıp güneşlendik. Hepimizden geç gelen Jordanka ve Nikola eve ulaşmak için önlerinde daha 20 km olduğunu hatırlayınca, hepimizden önce yola çıktılar :) Biz biraz daha buz gibi suya ayaklarımızı sokup, ördeklere kalan ekmekleri attık :)

Bu beÅŸ günlük resmi tatilimi tam yaz havasında geçirdiÄŸim için inanılmaz mutluydum. Hem scooter’ımızı denemiÅŸ, hem yeni yerler görmüş, hem de güneÅŸlenmiÅŸ olduk. Ertesi gün için de harika planlar yapıp, akÅŸam saat 7 gibi eve döndük.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.