Yazı
9 yorum

KÃ¥sjön’de Sabah Yürüyüşü

Tatilden önce Göteborg’da bıraktığımız karlar, biz yokken havanın sıfırın üzerine çıkmasıyla erimiÅŸ yok olmuÅŸtu. Geri döndüğümde yaÄŸmurlu ve karanlık bir Göteborg bulmak yeterince sıkıcıyken, Barış’ın dönüşünü bir hafta ertelemesi de cabası oldu.

Yine de haftasonunu iyi deÄŸerlendirmeye çalıştım. Tatil yüzünden bir süredir göremediÄŸim arkadaÅŸlarımla vakit geçirdim. Cuma akÅŸamı Ahmet ve Gökhan’la Woody Allen filmleri izledim. Cumartesi günü, bir buçuk sene önce blogum sayesinde tanıştığımız ve o günden beri çok sık görüştüğümüz Åžeyma ve Volkan’a uÄŸradım. Ä°ki hafta önce doÄŸan bebekleri Ekin’i sevdim ve üç yaşındaki Ä°dil’le oyun oynadım :) Pazar günü de Jordanka ve Nikola’nın evinde Yafen’le beraber, güzel yemekler eÅŸliÄŸinde Makedon Noel’ini kutladık.

O günün öncesinde, pazar sabahı uyandığımda penceremde aydınlığı hissettim. Hafta içi erkenden karanlık sabahlara uyandığım için ve şu an yılın en kısa günlerini yaşadığımız için güne aydınlık başlamak gereksiz bir mutluluk verdi bana. Uyanınca su içmek, duşa girmek, dişlerimi fırçalamak, ve bunun gibi bir dolu yapmazsam kendimi çok huzursuz hissedeceğim rutinim olsa da, o sabah bunları biraz erteleyebilirim gibi geldi. Üzerime kalın bir şeyler geçirip, fotoğraf makinamı alıp, yüzümü bile yıkamadan kendimi dışarı attım.

Kåsjön_9

Evimize 15 dakika yürüyüş mesafesindeki KÃ¥sjön’e yürüdüm. Sis yüzünden görmeye alışkın olduÄŸum detaylar silinmiÅŸ gibi görünse de bu manzara da beni oldukça mutlu etti. KoÅŸu yapan bir kaç kiÅŸi ve bir kaç da köpeÄŸini gezdiren insan dışında kimsecikler yoktu.

Kåsjön_2

Kåsjön_4

İskelelerin üzerinde dolaştım, ayağımla suyun üzerinde erimeye yüz tutmuş buz parçalarını iteledim, suya küçük taşlar attım, bastığım taşların ne kadar derine gömüldüğünü test ettim, derin derin nefes aldım. Bunların hiç birini yapmayıp öylece durduğum zamanki sessizliğe inanamadım.

Kåsjön_6

Kåsjön_7

En çok havasından ÅŸikayet ettiÄŸim Ä°sveç’in, her mevsim ayrı güzel olan doÄŸasını bir kez daha içime çektim. Spontane sabah yürüyüşüyle, günün geri kalanını sanki bu yüzden daha güzel yaşıyormuÅŸ gibi geçirdim.

Kåsjön_8

9 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.