Yazı
2 yorum

Yaz Ne Güzel! – Särö

Göteborg’da üç haftadır yaÄŸmur yaÄŸmadı. Ãœstelik de hava sıcak ve güneÅŸli. Tüm Ä°sveçlilerle birlikte aklımızı oynatmamıza az kaldı; çünkü hava güzelken içerilere tıkılıp kalmanın suçluluk duygusu o kadar büyük ki, günlerdir eve girmek bilmedik, aktiviteden aktiviteye koÅŸturmaktan yorulduk. Son günlerde kendimi ‘Bir günlüğüne yaÄŸmur yaÄŸsa da biraz dinlensek’ derken bile buldum ve hemen susturdum!

Haftasonları genelde arkadaÅŸlarımızla ÅŸehirdeydik. Bir kafenin bahçesinde güneÅŸin altında otururken ‘hadi ÅŸehir bisikleti kiralayıp gezelim’ dedik ve kalkıp bisikletle ÅŸehri turladık. O sırada dondurmacı görüp ‘Aa hadi dondurma yiyelim’ diyip bisikletleri bırakıp, parkta çimlere uzanıp dondurma yedik. Sonra yolda segwayle gezenleri görüp onların peÅŸine takıldık. Kararmayan gecelerde hep sokaklardaydık, evde olduÄŸumuz sürede bile balkondan içeri girmek istemedik; çünkü biliyorduk ki bu günler geçecek ve bir sene boyunca hiç gelmeyecek.

GeçtiÄŸimiz cumartesi deÄŸiÅŸiklik olsun diye daha önce hiç gitmediÄŸimiz, Göteborg’un güneyinde,  küçük bir yarımada olan Särö‘ye gittik. Ana yoldan ayrılan, iki arabanın zor geçeceÄŸi geniÅŸlikteki yolu takip ederek, deniz kenarına vardık.

saro_piknik_10

Deniz kenarındaki güzel restoranı ardımızda bırakıp, bu binanın arkasından devam eden patikayı izledik yürüyerek. Deniz kenarındaki bu patika boyunca insanlar kayalıklara uzanmış güneşleniyorlardı. Biz de biraz dolaşıp beğendiğimiz bir yere piknik örtümüzü ve havlularımızı serdik.

saro_piknik_03

saro_piknik_04

saro_piknik_05

saro_piknik_01

Denize giren insanlardan cesaretlenip ‘yüzülür mü acaba?’ dedik, fakat dizlerimize kadar suda girince suyun bizim için hala yüzülemeyecek kadar soÄŸuk olduÄŸunu anladık. Zaten su çok derin olmadığı için mayolu insanlar da bizim gibi suda geziyorlardı :)

saro_piknik_02

Ben soÄŸuk suyu hiç sevmeyen Barış’ı tabi ki suya girmesi için ikna etmeye çalıştım ve sonunda suya atılmakla tehdit edildim! :)

saro_piknik_07

saro_piknik_06

Orada bir kaç saat kaldık. Hem güneÅŸlendik, hem yanımızdaki yiyeceklerden atıştırdık. Oraya bisikletle gelen Jordanka ve Nikola’nın bisikletlerini hepimiz birer tur ödünç alıp gezdik. Çıplak ayak kuma, çime, asfalta basmanın tadını yaÅŸadık (Barış bu tadı o kadar yaÅŸadı ki, dönüşte arabayı da yalın ayak kullanıp eve kadar öyle gezdi). Bu yaz bitmeden gidilecek yerler listemizde olan Särö’yü bu güzel günde görmüş olduk.

saro_piknik_11

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.