Yazı
3 yorum

Tokyo Tower

Tokyo’nun en hatrı sayılır simgelerinden biri olan bu kule hem haberleÅŸme hem de gözlem amacıyla kullanılıyor. Ä°ki yıl önce bu kuleyi ilk gördüğüm zaman ‘Eiffel kulesinin aynısını neden buraya dikmiÅŸler?’ diye sorduÄŸumu hatırlıyorum, fakat Tokyo zıtlıkların ve uyumsuzlukların uyumunu taşıyan bir ÅŸehir olduÄŸu için ÅŸehri sindirdikçe bu soruların çok saçma olduÄŸunu farkettim.

[Devamını Oku]

Yazı
1 Yorum

Tokyo’nun En Güzel Parkları

Tokyo’ya Nisan ayı başında gitmemizin en önemli sebebi yeni açan kiraz çiçeÄŸi dolu aÄŸaçları görmekti. Bu sene beklenenden biraz daha erken açtıkları için son anlarına yetiÅŸtik. Tokyo’da geçirdiÄŸimiz 10 günün hemen hemen hepsine bir park veya bahçe planı sığdırdık ve böylelikle ÅŸehrin her yerinde açan farklı aÄŸaçları görme ÅŸansımız oldu.

[Devamını Oku]

Yazı
15 yorum

Nisan Ayı Gezi Planları

Tam bir ay sonra, aylar öncesinden planladığımız Tokyo ve Seul gezimize baÅŸlıyoruz! İki sene önceki Japonya gezimizden beri Tokyo’ya yeniden gideceÄŸimiz günlerin hayalini kuruyorduk. Hatta Tayland gezisi yerine aklımızda Japonya olmasına raÄŸmen, Asya’ya yapacağımız ikinci gezi ilkiyle aynı yer olmamalı diye düşünmüş, öylece Tayland’da karar kılmıştık. Sıra yine Japonya’ya geldi. Bu sefer Japonya’da yalnızca Tokyo’da vakit geçirmek istiyoruz, fakat onun yanına farklı bir ülke de ekleyebiliriz diye düşünüp Güney Kore, Seul’de karar kıldık.

[Devamını Oku]

Yazı
0 yorum

Kyoto’da Son Gün

En baÅŸta planımız Tokyo’da altı gece ve Kyoto’da altı gece kalıp, dönüşe geçmeden önceki geceyi tekrar Tokyo’da geçirip ertesi sabah uçağımıza yetiÅŸmekti. Kyoto’da kaldığımız günlerde yapılacak ÅŸeylerin çoÄŸunu bitirdiÄŸimizi ve ÅŸehrin tadını tam kararında çıkardığımızı, en önemlisi de Tokyo’yu çok özlediÄŸimizi farkettik. [Devamını Oku]