Yazı
2 yorum

Yoyogi, Harajuku ve Shibuya

Tokyo’daki son günümüzde listemizde olan fakat o güne kadar gidemediÄŸimiz yerleri gezdik. Yoyogi Parkı bu yerlerden biriydi. Tokyo’nun en büyük ÅŸehir parklarından biri olan Yoyogi yaklaşık 550.000 metrekarelik alanı kaplıyor ve ünlü Meiji tapınağını içinde barındırıyor.

tokyoson1

tokyoson2

Metro’dan Yoyogi durağında inip bu parkı boydan boya yürüdük. Pazar sabahı olduÄŸu için park hava almaya gelen ailelerle ve turistlerle doluydu.

tokyoson3
(Meiji’lerin anısını yaÅŸatan sake fıçıları)

tokyoson4
(Fransa’nın Meiji’lere hediyesi ÅŸarap fıçıları)

Parktan çıktıktan sonra çok yakındaki Harajuku bölgesine yürüdük. Bu bölge butikleri, mağazaları ve galerileri kadar özellikle pazar günleri burayı mesken edinen, cosplay ve gotik tarzda giyinen gençleriyle ünlü. Biz de sokaklarda çok farklı giyim tarzları olan insanlara denk geldik ara ara.

tokyoson7

tokyoson8

tokyoson9

Harajuku’yu çok beÄŸendim, buradaki maÄŸazalara doyamadım. Kyoto sonrası dönüş uçağımız için Tokyo’da geçireceÄŸimiz yarım güne yine bu bölgeyi sığdırma niyetindeyim :)

tokyoson10

Harajuku’dan yürüyerek kısa sürede Shibuya‘ya vardık. Burası “Tokyo” denilince akla ilk gelen ışıklı ve kalabalık kavÅŸakların fotoÄŸraflarının çekildiÄŸi yer. Gerçekten de bu bölgeyi görene kadar Tokyo’nun asıl kalabalığını görmemiÅŸiz dedik. Kırmızı ışıkta bekleyen ve yeÅŸil yandığında her bir yandan diÄŸer tarafa geçen insanların çokluÄŸuna inanamadık.

tokyoson11

tokyoson13
(Akihabara)

Akşama doğru yol üzerinde bir Ramencide karnımızı doyurup, Akihabara üzerinden otele döndük ve ertesi gün başlayacak olan Kyoto gezimiz için valizlerimizi toplamaya başladık.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.