Yazı
1 Yorum

Ä°stanbul’dan Notlar-3

İstanbul notlarımdan sonuncusu bu. Koşturmaktan çok fazla fotoğraf çekemediğimi farkettim, ama en önemli şeyleri fotoğraflamışım yine de. İstanbul notlarımın en eğlenceli kişisine geldi sıra!

AyÅŸegül 14 aylık, ailemizin en küçük üyesi, Önder (dayım) ve Burcu’nun minik kızları. AyÅŸegül’ün doÄŸumunda Göteborg’da olduÄŸum için bu anı kaçırdım, ama daha sonraki her Ä°stanbul ziyaretimde AyÅŸegülle görüşemediÄŸim zamanı kapatmak için çok çaba sarfettim. AyÅŸegül’e her seferinde kendimi yeniden tanıtıp sevdirmem gerekiyor ama bu gidiÅŸimde epey mesafe katettim. Artık ‘Gizem nerde?’ diye sorulduÄŸunda beni gösteriyor :) AyÅŸegülle gezmeye bile gittik bu sefer.

Önder ve Burcu, geçen yaz evlenen Ezgi ve TuÄŸrul’un evlerine ziyarete gitmek istiyorlardı. Ezgi benim en yakın arkadaÅŸlarımdan biri olduÄŸu için bensiz olmazdı bu ziyaret. O yüzden bu geliÅŸimin önceden planlanmış en önemi olaylarından biriydi bu ev gezmesi. Cumartesi günü hep birlikte Ezgilere gittik. Ezgi ve annesi çok güzel pastalar hazırlamışlardı. Hepimizin ilgi odağı tabi ki AyÅŸegül’dü.

AyÅŸegül Ezgi’nin oyuncak kedisi ve oyuncak bebeÄŸiyle de çok iyi anlaÅŸtı. Daha sonra bize mandalina soyup dağıttı. Bu arada oyuncaklar, yerler ve koltuklar biraz pasta kırıntısı ve mandalina suyu oldu ama sanırım Ezgi AyÅŸegül’e tav olduÄŸundan fazla kızmadı :)

Ezgilerden sonra yürüyerek anneannemlere gittik. Yolda Ayşegül Elvinle benim ellerimizden tutarak yürüdü. Karşıdan karşıya geçerken kucağımıza aldığımız Ayşegül yere iner inmez elimizden tutmadan yürümüyordu. Üç kuzen güzel bir yürüyüş yaptık :) (Yürüyüş fotoğrafımızın kalitesi çok iyi değil ama bu güzel anı görmenizi çok istedim).

AkÅŸam anneannemlerde Burcu’nun doÄŸum gününü kutladık. Orada da ister istemez ilgi Burcu’dan çok AyÅŸegül’deydi. Mumları da ikisi birlikte üflediler. Daha sonraki karelerde AyÅŸegül pastaya eliyle dalıp her yerine çikolata bulaÅŸtırdı. Tüm gün birlikte olduÄŸumuz, gezmeye gittiÄŸimiz ve onunla oynadığımız için AyÅŸegül çok mutluydu, günün sonunda enerjisi hala tükenmemiÅŸti.

Ä°stanbul’a gittiÄŸim zaman yapmadan dönmeyeceÄŸim ÅŸeylerden biri de BaÄŸdat Caddesi’ne uÄŸramak. Bu alışkanlığın nedenlerinden biri arkadaÅŸlarımın çoÄŸunun Ä°stanbul’un anadolu yakasında oturuyor olmaları ve bizim de evimiz BaÄŸdat Caddesi’ne yakın olduÄŸu için, akÅŸam arkadaÅŸlarımızla buluÅŸtuÄŸumuzda rahatça gidip yemek yiyebileceÄŸimiz, yürüyüş yapabileceÄŸimiz yerin de orası olması.

Caddeye her gittiÄŸimde bir yerler kapanmış ve yerlerine yeni yerler açılmış oluyor. Bu seferki keÅŸfim de ‘Kitchenette’ idi. Ezgi ve Åžefkatle caddede buluÅŸtuk, nerede yesek diye bakınırken Kitchenette’i gördük ve orada yemeye kadar verdik.

Ben Barış’ın Göteborg’dan ‘Çok ye!’ direktifleri üzerine kocaman bir hamburger sipariÅŸi verdim. Koca bir porsiyon yediÄŸimi Barış’a kanıtlamak için de hamburgerimle fotoÄŸraf çektirdim :)

Ä°stanbul notlarım 2010 yılından bu kadar. 2011 yılında Türkiye’ye daha sık gitmeyi planlıyorum, hem de yalnızca Ä°stanbul’a deÄŸil, Antalya’ya, Adana’ya ve Gaziantep’e de gitmek istiyorum.

1 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.